پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲

Thursday, 28 September , 2023

  • سه‌شنبه / 3 سپتامبر 2019 / 23:35
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 359
  • خبرنگار : 104

نجات کوسه چهار متری در بخش کم عمق خور موسی

رئیس محیط زیست ماهشهر: یک کوسه چهارمتری که در بخشهای کم عمق خور موسی گرفتار شده بود، به همت کارشناسان محیط زیست ماهشهر نجات یافت.

به گزارش خوزآنلاین،رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر گفت: در پی گزارش یکی از صیادان محلی مبنی بر به گل نشستن یک کوسه در شاخه های فرعی خور سمائلی در شهرستان بندر ماهشهر، بلافاصله کارشناسان اداره به همراه همیاران به محل عزیمت کردند.

ایرج سلیمانی افزود: یک قطعه نهنگ کوسه به طول تقریبا چهار متر و وزن تقریبی ۲ تن به اشتباه وارد یکی از شاخه های فرعی وکم عمق خور سمائلی به هنگام مد وارد شده بود، در هنگام جزر که امکان بازگشت به دریا امکان پذیر نبود به گل نشسته بود.

وی ادامه داد: کارشناسان محیط زیست با همکاری صیادان و نیروی دریابانی خورسمائلی اقدام به گرفتن کوسه کردند و از طریق قایق آن را به سختی به خور اصلی و به عمیق ترین محل خور سمائلی منتقل کرده و به دریا بازگردانده شد.
سلیمانی گفت: در هنگام انتقال آن به خوریات اصلی شاهد زاد آوری این نهنگ کوسه بودیم و خوشبختانه توانست بچه های خود را به دنیا آورد.
وی از صیادان محلی برای همکاری و اطلاع رسانی و دریابانی خورسمائلی برای دراختیار قرار دادن قایق و همراهی صمیمانه تشکر کرد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار