جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

حق بیمه و حقوق آبداران آب و فاضلاب روستایی خوزستان قربانی کمبود بودجه

کارگران آب و فاضلاب روستایی خوزستان نسبت به عدم افزایش حقوق خود و نپرداختن حق بیمه‌شان توسط آبفار ناراضی هستند و مدیرعامل این شرکت در این باره توضیحاتی ارائه داده است.

به گزارش خوزآنلاین،حرباوی مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان خوزستان اظهار کرد: هر کدام از شرکت‌های ما با عضویت چهار شهرستان و یک پیمانکار فعالیت می‌کنند. که در حال حاضر با کمبود پیمانکار مواجه هستیم و همین مطلب مشکل ساز شده است.

کارگران ۱۰ ماه حقوق معوقه داشتند که پرداختی ها رو به بهبودی است

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان خوزستان در ارتباط با حقوق معوقه ی کارگران گفت: کارگران ۱۰ ماه حقوق معوقه دارند که پرداختی ها رو به بهبودی است و تنها ۴ ماه از حقوق های پرداخت نشده باقی مانده است که با پیمانکار جدید این حقوق ها هم پرداخت خواهد شد.

در حال پیگیری برای جذب پیمانکار جدید هستیم

وی با اشاره به مشکل ساز شدن نبود پیمانکار برای شرکت‌ها بیان کرد: برخی از پیمانکاران قبلی قراردادشان منقضی شده و در حال برگزاری تشریفات برای جذب و انعقاد قرارداد با پیمانکار جدید هستیم که با آمدن پیمانکاران جدید مشکل حقوق‌های موقعه کارگران هم حل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان در پاسخ به کیفیت پرداخت حق بیمه معوقه کارگران گفت: حق بیمه معوقه کارگران پرداخت شده و بیمه آنها موجود است؛ کارگران هم بیمه مدنی و هم بیمه حوادث دارند و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: از ۳ ماه بیمه معوقه ٢ ماه پرداخت شده اما اداره بیمه درتمدید بیمه کارگران مقاومت می‌کند البته مشکل بخشی از کارگران حل شده و در روزهای آینده مشکل بقیه کارگران نیز حل می‌شود و کارگران نگران بیمه خود نباشند.

نیتی برای افزایش حقوق کارگران نخواهیم داشت

حرباوی با اشاره به مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه در ارتباط با افزایش حقوق کارگران گفت: با توجه به مشکلات موجود اقتصادی و تورم ایجاد شده در کشور و همچنین کمبود بودجه سازمان آب وفاضلاب از ابتدای امسال افزایش حقوقی نداشتیم و نیتی هم برای افزایش حقوق کارگران نداریم.

وی افزود: به کارگران حق می‌دهیم که نسبت به کم بودن حقوقشان اعتراض کنند این حقوق کفاف زندگی امروز را نمی‌دهد و همه ما از این اوضاع پیش آمده ناراضی هستیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار