پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲

Thursday, 28 September , 2023

هیچ کس با آمریکا مذاکره نمی‌کند

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: همه آرزوهای رییس جمهور آمریکا مذاکره چند دقیقه ای با یکی از مسئولان ماست اما هیچ کس با آمریکا مذاکره نمی‌کند.

به گزارش خوزآنلاین،سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جمع فرماندهان و کارکنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش؛ سپاه را نتیجه و امتداد عاشورای حسینی توصیف کرد و گفت: سرشت سپاه پاسداران و گِل وجود سپاه از گُل وجود عاشورا ریشه گرفت، آن زمان که آب روی آب ریخته شد و دستان بزرگمرد تاریخ قطع شد سپاه شکل گرفت.

وی عاشورا را بزرگترین حجت جاودان تاریخ دانست و افزود: عاشورا حادثه‌ای نیست که در زمان متوقف شود، این حجت آنقدر بلند است که از هر نقطه هستی دیده می‌شود و درس‌های آن حقیقت‌های زنده ای هستند که سعادت بشر به آنها متکی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به درس‌ها و عبرت‌های عاشورا گفت: یکی از عبرت‌های فراموش ناشدنی عاشورا این است که اگر جامعه‌ای امام خود را نشناسند و اسیر جهل شوند، تماشاگر شهادت امام خود و اسارت خانواده او خواهند شد و عاشورا به ما می‌گوید به هیچ بهانه‌ای نمی‌توان میدان جهاد را ترک کرد.

وی تصریح کرد: اگر لباس سپاه را بر تن کرده ایم این لباس دژ مستحکم دفاع از ملت، وطن و اسلام عزیز است و اگر ملتی ترک جهاد کند خداوند بر او لباس ذلت می‌پوشاند.

سردار سلامی تصریح کرد: امروز همه ما مکلف به دفاع از اسلام، حرمت مسلمانان و آزادسازی آنان از بردگی جاهلیت مدرن هستیم.

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به تقابل نظام سلطه گر و جاهلی آمریکا و متحدانش علیه انقلاب و نظام اسلامی و تاکید بر اینکه ایران تنها کشوری است که آمریکا اعتبار از دست رفته خود را در مذاکره با مقامات او می بیند، گفت: البته هیچکس با آمریکا مذاکره نمی‌کند زیرا مذاکره، بازی در میدان دشمن و هدف اوست و هیچکس دشمن را در مسیر رسیدن به هدف یاری نمی‌کند.

وی افزود: ما آموخته ایم برطرف کردن مشکلاتمان از طریق دشمن ناممکن است و ما می‌دانیم راه حل مشکلاتمان از درون اراده‌ها و باورهای جوانان این دیار می‌گذرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ۱۲ پیش شرط اولیه آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران گفت: آن ۱۲ شرط آمریکایی‌ها برای مذاکره کجاست؟ امروز آمریکا نشان می‌دهد که بسیار کوچک‌تر از آن است که در عملیات روانی دیده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران امروز صاحب قدرت و منبع و چشمه ساری از تولید قدرت است، تصریح کرد: اصل قدرت در سخت افزارها نیست بلکه در ایستادگی است که تولید قدرت می‌کند و ما امروز صاحب این قدرت و تفکر هستیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما تا آخر ایستاده ایم و متعهد هستیم پرچم‌ها را برافراشته نگه داریم و تا فتح نهایی پیش برویم؛ زیرا یقین داریم پیروزی و اقتدار این ملت شریف نتیجه این استقامت خواهد بود.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اینکه مدعیان دروغین دنیا آمده بودند تا ثابت کنند به نام اسلام نمی‌توان حکومت تشکیل داد و مستقل از اراده قدرتها ایستاد، افزود: اما در مقابل اثبات شد که می‌توان با تکیه بر اسلام و دین خدا تحت تأثیر رهبران الهی و ولیان فقیه با دشمنان بزرگ جنگید، پیروز شد، پیش رفت و آسیب ندید.

سردار سلامی بیان کرد: هنر انقلاب تبدیل نظریه اثبات شده امکان پیروزی بر قدرت‌های بزرگ و تبدیل آن به یک حکم در زمین بود.

فرمانده کل سپاه گفت: ما منطق غلبه بر دشمن را بر اساس تعالیم پیشوایان بزرگ انقلاب، یعنی امام راحل و رهبری حکیم، دوراندیش و مسلط بر افکار دشمنان آموختیم و توانستیم همه دسیسه‌ها و جنگ‌ها را با معنای شکست برای دشمنان تفسیر کنیم.

وی با بیان اینکه همه دشمنان آمده اند که با تحریم، ملت ما را از جهاد بازدارند اما کشور قتلگاه تحریم سیاسی دشمن شده است، افزود: تحریم اقتصادی نتوانسته ملت ما را از ادامه جهاد بزرگ خود بازدارد و به رغم خواست دشمنان، هیچیک از شهرهای ما چهره یک شهر منطبق با تحریم‌های جهانی را ندارد و مسیر توسعه برای آنها در پیش است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بوشهر را سرزمین بیرق دار جهاد با استعمار، در گذشته و حال معرفی کرد و گفت: تاریخش نشان می‌دهد که مردمان این دیار صاحب این تفکر، باور، فرهنگ و عقیده اند و تاریخش شاهد دفن شدن رؤیای استعمارگران است و گورستان انگلیسی گواه این مدعاست.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه مردان این دیار شکست دادن دشمن را هنرمندانه می‌دانند و رسالت انقلابی خود را در این نبرد تمام عیار به خوبی می‌شناسند گفت: این ملت در یک تاریخ چهل ساله قدرت گرفته است آن هم قدرتی که توانسته ابتکار عمل و میدان را از قدرتهای بزرگ از نظر شاخص‌های ظاهری در عالم بگیرد و بلاد اسلامی را میدان جهاد کند و پیشانی بندهای جهاد را بر جبین جوانان اسلام از شرق تا غرب گره بزند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز تعامل سیاسی با ایران اسلامی برای جهان یک نشان افتخار و برای آمریکایی‌ها یک آرزوست تصریح کرد: همه آرزوهای رئیس جمهور آمریکا، مذاکره چند دقیقه‌ای با یکی از مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار