پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

توکلی پس از ۱۸ ماه سکوت: قلبا دوست دارم به تیم‌ملی برگردم

لژیونر فوتسال ایران با بیان این‌که قلبا دوست دارم به تیم‌ملی برگردم و کمک کنم، گفت: در صورتی این مهم اتفاق می‌افتد که یک بازیکن بتواند بی‌دغدغه و در حالی که تمام حواس و تمرکزش روی بازی است، کار کند و مسائل جانبی نیز تاثیری روی او نگذارد.
به گزارش خوزآنلاین، فرهاد توکلی پس از ۱۸ ماه سکوت و تصمیم به خداحافظی از تیم‌ملی، در ابتدا در خصوص عقد قرارداد با یک تیم کویتی، اظهارکرد: سال گذشته در یک تیم چینی بازی می‌کردم و پس از این‌که لیگ چین به اتمام رسید، یک قرارداد کوتاه‌مدت با تیم نفت نجف بستم و در جام باشگاه‌های آسیا نیز همراه این تیم بودم. البته قبل از جام باشگاه‌های آسیا یک پیشنهاد بسیار خوب از تیم الکویت داشتم که بعد از این رقابت‌ها تصمیم گرفتم روی این پیشنهاد فکر کنم و در نهایت هم پس از صحبت با مسوولان این باشگاه، قراردادم منعقد شد تا در خدمت این تیم باشم.

باشگاه ملی‌حفاری خانه من است/پیشنهادی برای همکاری به من ندادند

وی در پاسخ به این سوال که پیش از عقد قرارداد شما با تیم الکویت گفته می‌شد که با ملی حفاری و تیم‌های بالای جدول فصل گذشته برای همکاری مذاکراتی داشته‌اید؟ گفت: در یکی دو سال گذشته مصاحبه‌ای نداشتم و حرف‌های بسیاری شنیدم؛ واقعیت این است که من صحبتی با سرمربی این تیم داشتم ولی هیچ پیشنهادی از باشگاه ملی‌حفاری نداشتم. البته خودم را مدیون باشگاه ملی‌حفاری می‌دانم و این باشگاه خانه من است و اصلا نیازی هم نیست برای آمدن به این باشگاه کسی به من پیشنهاد بدهد. اکنون هم که بازیکن این تیم نیستم، طرفدار این تیم هستم. اما در مجموع هیچ پیشنهادی از مدیریت و مجموعه باشگاه نداشتم. جدی‌ترین پیشنهادهای من از تیم‌های بالای جدول و مدعی بود که با توجه به این‌که با تیم نفت الوسط در جام باشگاه‌های آسیا بودم و پیشنهاد خوبی که از الکویت داشتم، حضورم در این تیم‌ها نیز منتفی شد و تصمیم گرفتم برای فصل آینده با یک تیم خارجی کارم را ادامه دهم.

تحت فشار بودم که تصمیم به خداحافظی از تیم‌ملی گرفتم

این فوتسالیست در پاسخ به این سوال چرا علی‌رغم این‌که خیلی‌ها منتظر بازگشت شما به تیم‌ملی هستند، اما گفته می‌شود که خود شما همچنان تمایلی به حضور در اردوهای تیم‌ملی ندارید؟ عنوان کرد: پس از جام ملت‌های ۲۰۱۸ با توجه به شرایط و فضایی که آن زمان وجود داشت و مشکلاتی که خودم داشتم، خیلی فکر کردم که راه بهتری را پیدا کنم اما متاسفانه شاید با توجه به این‌که در آن مقطع خیلی تحت فشار بودم، متاسفانه تصمیم به خداحافظی از تیم‌ملی گرفتم. بخش بسیاری از این تصمیم به خاطر مشکلات خودم بود و البته قطعا مشکلاتی هم از سمت فدراسیون بود که این تصمیم را گرفتم. اکنون نیز نزدیک به دو سال است در هیچ کدام از اردوهای تیم‌ملی حضور پیدا نکردم.

مسوول فوتسالی در فدراسیون نداریم

وی همچنین در پاسخ به این سوال آیا پس از این‌که از تیم‌ملی خداحافظی کردید، مسوولان فدراسیون و سرمربی تیم‌ملی پیگیر علت این تصمیم در حالی‌که همچنان می‌توانستید به تیم‌ملی کمک کنید بودند؟ گفت: اگر همین الان از خیلی از اهالی فوتسال بپرسید که چه کسانی در فدراسیون به فوتسال کمک می‌کنند، خواهند گفت که جز یکی دو نفر که در گذشته و یکی دو نفر که اکنون در حال کمک به این رشته بوده و هستند، ما مسوول فوتسالی در فدراسیون نداریم که بخواهد به این رشته کمک و مشکلات را حل کند یا حرکت رو به جلویی انجام داده باشد. حقیقتا ما چنین کسی را در فوتسال کشور نداریم. در مدتی که در چین بازی می‌کردم، چندین بار با آقای کریمیان سرپرست تیم‌ملی و آقای ناظم‌الشریعه سرمربی تیم‌ملی در خصوص مشکلات و اتفاقاتی که افتاده است، صحبت کردم. آقای کریمیان و ناظم‌الشریعه همیشه از من حمایت کرده‌اند و قول داده‌اند تا جایی که می‌توانند با من همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود.

قلبا دوست دارم در تیم‌ملی باشم

توکلی با بیان این‌که قلبا دوست دارم به تیم‌ملی برگردم و به تیم‌ملی کشورم کمک کنم، ادامه داد: در صورتی این مهم اتفاق می‌افتد که یک بازیکن بتواند بی‌دغدغه و در حالی که تمام حواس و تمرکزش روی بازی است، کار کند و مسائل جانبی نیز تاثیری روی او نگذارد. به هر حال بخشی از مشکلات من شخصی بود که تلاش کردم آن‌ها را رفع کنم. بخش دیگری هم به فدراسیون و دیگر عوامل برمی‌گردد که آقای کریمیان و ناظم‌ الشریعه قول همکاری داده‌اند تا در کنار هم بستری را فراهم کنیم تا من  دوباره بتوانم به تیم‌ملی کشورم کمک کنم.

در این مدت تغییر خاصی در رفتار فدراسیون ندیدم

وی ادامه داد: به هر حال من در آن مقطع که خداحافظی کردم، یکی دو ماه پیش از اعلام این موضوع خیلی با خودم فکر کردم و در نهایت این تصمیم را گرفتم. در مدتی هم که در کنار تیم‌ملی نبوده‌ام، واقعیت این است که مشکلات و نارضایتی‌هایی که داشتیم، برطرف نشد و در این مدت تغییر خاصی در رفتار فدراسیون ندیدم. در این مدت نیز خیلی به بازگشت مجدد به تیم‌ملی فکر نمی‌کردم و بیشتر ناراحت بازیکنانی بودم که مشکلات را تحمل می‌کنند.

ناظم‌الشریعه علاقه‌مند بود که من استراحت کنم

این فوتسالیست ادامه داد: در مدتی که با آقای ناظم‌الشریعه نیز در تماس بودم، وی تمایلی به دعوت من به تیم‌ملی نداشت و نظرش این بود که بازی‌های متوالی من در تیم‌ملی و خستگی‌هایی که در پی داشته است، منجر به تصمیم خداحافظی من شده است و علاقه‌مند بود که استراحت کنم تا در یک فضا و شرایط مناسب مجددا من را به تیم‌ملی دعوت کند. فکر می‌کنم با قول‌هایی که آقای کریمیان سرپرست تیم‌ملی که رابط بین بازیکنان و فدراسیون است، داده است، مشکلات برطرف و شرایط خوبی ایجاد شود تا در کنار هم نتایج خوبی را برای فوتسال ایران رقم بزنیم.

در این مدت خبرهای کذبی درمورد خودم شنیدم و خواندم

وی عنوان کرد: پس از این‌که از تیم‌ملی کناره‌گیری کردم، اخبار کذبی را در برخی سایت‌ها دیدم و شنیدم و حتی عنوان شده بود که “فرهاد توکلی قصد مهاجرت دارد یا این‌که با یک بازیکن خاص در تیم‌ملی دچار مشکل شده است. حتی این تصمیم من را مرتبط با انتخابات AFC دانستند.” باید بگویم تمام این اخبار کذب و دروغ بود و البته پس از خداحافظی هم طی یک مصاحبه علت کناره‌گیری‌ام را اعلام کردم و اصلا ربطی به این موارد که در برخی سایت‌ها عنوان شده بود، نداشت و نمی‌دانم این اخبار کذب از کجا نشات گرفت.

کویت نبودم که فدراسیون بخواهد برای بازگشت من به تیم‌ملی بلیت تهیه کنند!

توکلی در پاسخ به این سوال اخیرا نیز در خبری آمده است که برای حضور شما در تیم‌ملی بلیت هم تهیه شده که از کویت به ایران بیایید و گویا شما در جلسه با آقای ناظم‌الشریعه گلایه‌هایی داشتید و اعلام کردیم که با اشاره به حل نشدن مشکلات قبلی، تصمیمی برای بازگشت به تیم‌ملی ندارید، اظهارکرد: مجددا چند روز پیش نیز خبر کذبی منتشر شد. همانطور که می‌دانید پس از این‌که جام باشگاه‌های آسیبا به اتمام رسید، به خاطر این‌که باشگاه کویتی تصمیم داشت هر چه سریع‌تر قرارداد من با این تیم منعقد شود، در تایلند با من قرارداد بست و سریعا نیز پیگیر کارهای ویزای من بو. من هم برای استراحت به ایران بازگشتم و تقریبا یک ماهی است که در کشور به سر می‌برم و تا بیست روز آینده نیز در ایران هستم. در هر صورت من اصلا کویت نبودم که مسوولان فدراسیون بخواهند برای بازگشت من به تیم‌ملی بلیت تهیه کنند، البته همان‌طور که در گذشته نیز به صورت تلفنی با آقای ناظم‌الشریعه صحبت‌هایی داشتم، این کار مجددا صورت گرفت و حتی قرارمان این بود، زمانی که من در ایران هستم، جلسه حضوری با هم داشته باشیم که این اتفاق نیز افتاد و جلسه خوبی بود.

داستان اصرار ناظم‌الشریعه به من دروغ است

وی همچنین در پاسخ به این سوال که عنوان شده، وقتی شما با اصرار ناظم‌ الشریعه مواجه شدید، اعلام کردید که تنها برای حضور در مسابقات رسمی یعنی بازی‌های قهرمانی آسیا و جام جهانی، تیم‌ملی را همراهی می‌کنید و در تمرینات و بازی‌های دوستانه حاضر نخواهید شد، گفت: همان‌طور که گفتم چنین خبرهایی کذب است و اصلا اصراری وجود نداشته است. وقتی این اخبار را دیدم و در آن از اصرار ناظم‌الشریعه و این صحبت من که تنها برای مسابقات تیم‌ملی خواهم بود، متعجب شدم. آن مدیران و مربیانی که من با آن‌ها همکاری داشته‌ام، می‌توانند شهادت دهند که فرهاد توکلی اصلا چنین صحبت‌هایی نمی‌کند و توقعات بی‌جا ندارد. من همیشه خواسته‌های منطقی و معقولی داشته‌ام. به هر حال حضورم در تیم‌ملی به رفع یکسری مشکلات از سوی فدراسیون و سرمربی تیم‌ملی و خودم برمی‌گردد. اصلا اصراری در کار نبود و حتی در مقطعی از زمان نیز آقای ناظم‌ الشریعه پیشنهاد داد که حتی اگر نباشم بهتر است و داستان اصرار به من از طرف آقای ناظم‌الشریعه دروغ است.

احتمالا به زودی در تمرینات تیم‌ملی شرکت می‌کنم

لژیونر فوتسال ایران اظهارکرد: احتمال این‌که به زودی در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کنم، وجود دارد و البته این موضوع مربوط به نامه‌نگاری می‌شود که با باشگاه من در کویت انجام دهند. فکر کنم اولین فیفادی که تیم‌ملی دارد، زمانی است که تمرینات تیم من در کویت برگزار خواهد شد.

برخی در شرایط خوب هم می‌خواهند حاشیه‌های فوتسال را نشان دهند

وی در پایان خاطرنشان کرد: در یکی دو سال اخیر اگر اتفاقات خوبی هم برای فوتسال ایران افتاده باشد، حتی در چنین شرایطی برخی اشخاص به دنبال این هستند که حاشیه‌ها و مشکلات را نشان دهند که این برای فوتسال ما خوب نیست. اگر به دنبال کمک به فوتسالی هستیم که هیچ نهادی و حتی فدراسیون توجه لازم را به آن ندارد، خود اهالی فوتسال باید به فکر کمک به این رشته باشند. فوتسال رشته‌ای است که همه کشورها در تلاش هستند بازیکنان خود را مطرح کنند و بهترین عملکردشان را ارائه دهند. درست است که ما استعداد داریم، اما پخش زنده مسابقات و اسپانسر نداریم و هزاران مشکل وجود دارد. متاسفانه به جای این‌که اهالی فوتسال کمک کنند تا اتحاد داشته باشیم و فوتسال را سرپا نگه داریم، خودمان دست به دست هم داده‌ایم تا فوتسال‌مان به جایی برسد آن جایگاهی را که در آسیا و جهان به دست آورده‌ایم، از دست بدهد. وقتی فوتسال پایین برود، چه من بازیکن و چه مربیان و مدیران در این اتفاق دخیل هستیم و همه به پایین کشیده می‌شویم.


انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار