پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • یکشنبه / 15 سپتامبر 2019 / 20:56
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1465
  • خبرنگار : 104

۷۰کیلومتر راه عشایری در اندیکا مرمت شد

رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا گفت: ۷۰کیلومتر راه عشایری در این شهرستان با استفاده از ماشین آلات راهسازی اداره امور عشایر مرمت شد.

رسول مدملیل روز یکشنبه  بیان کرد: این راه ها در مناطق گلهک سفید،گهر،گل سفید و در اشگفت در مله بودند که در آستانه بازگشت عشایر به مناطق گرمسیری و به منظور تسهیل در تردد عشایر بهسازی و مرمت شدند.

وی افزود: ایلراه عشایری رگ منار یکی از ایلراه های پرتردد عشایر در فصل کوچ و راه ارتباطی بیش از ۱۲روستا در فصل زمستان و چشمه چال منار نیز با همکاری فرماندار شهرستان و از محل اعتبار ارزش افزوده در مهرماه مرمت و بهسازی می شوند.

رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا ادامه داد:با توجه به کمبود آب شرب در منطقه کمفه،یک باب مخزن در ورودی چشمه منطقه با اعتباری حدود ۴۰۰میلیون ریال احداث شد تا عشایر در فصل پاییز با کمبود آب شرب روبرو نشوند.

بیشتر راه های عشایری شهرستان اندیکا شوسه و فاقد آسفالت مناسب هستند و به همین دلیل در مواقع بارندگی سیلابی آسیب پذیر هستند.

شهرستان اندیکا با بیش از ۲۶هزار نفر جمعیت عشایری بیشترین جمعیت عشایری خوزستان را به خود اختصاص داده است.
براساس آخرین سرشماری، این خانوارهای عشایری دارای ۱۷۰ هزار راس دام سبک و سه هزار و ۸۰۰ راس دام سنگین هستند.
اندیکا در فاصله حدود ۱۸۰ کیلومتری شمال شرقی شهر اهواز قرار دارد و سال ۸۶ از شهرستان مسجد سلیمان جدا و به شهرستان مستقل تبدیل شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار