جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

  • دوشنبه / 16 سپتامبر 2019 / 20:50
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1507
  • خبرنگار : 104

پروژه یکساله‌ای که هفت ساله شد

حدود هفت سال از آغاز عملیات آسفالت و بهسازی جاده شیمبار – کتک که قرار بود یکساله به پایان برسد می گذرد اما این پروژه همچنان نیمه کاره رها شده است.

به گزارش خوزآنلاین،عملیات اجرایی جاده شیمبار – کتک به طول حدود ۲۲ کیلومتر که بیش از ۵۰ روستای این مناطق را به مرکز بخش و شهرستان وصل می کند، از شهریور ۹۱ توسط قرارگاه خاتم الانبیاء شروع و قرار بود نیمه دوم سال ۹۲ به بهره برداری برسد اما با گذشت سال ها این پروژه با داشتن مشکلات فنی و هندسی تاکنون به پایان نرسیده و باعث نارضایتی ساکنان روستاهای این منطقه شده است.

یکی از اهالی منطقه شیمبار در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: مبالغ هنگفتی از  پول بیت المال در این پروژه به هدر رفته و مقصران این پروژه پاسخگوی مردم نیستند.

محمد صادقی افزود: این پروژه دارای مشکلات فنی بسیاری است و در نقاطی از مسیر که نیاز به پل و آب نما بوده متاسفانه پیش بینی نشده و آسفالت آن نیز به بدترین شکل ممکن نیمه کاره رها شده است.

وی ادامه داد: در موقع بارندگی شدید این راه ارتباطی مسدود، و ارتباط بیش از ۵۰ روستا در این منطقه با مرکز بخش و شهرستان قطع می شود.

مسئولان نسبت به مشکلات جاده شیمبار – کتک بی توجه نباشند

یکی دیگر از ساکنان این روستاها به خبرنگار ایرنا گفت: تکلیف این پروژه بین اداره راه و شهرسازی، راهداری و قرارگاه خاتم الانبیاء همچنان مشخص نیست.

ملک حسین جوادی افزود: انتظار می رود مسئولان ارشد شهرستان پیش از شروع بارندگی پاییزه برای آسفالت این جاده چاره ای اساسی بیندیشند چرا که مشکلات این جاده در موقع بارندگی برای روستاییان قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: این پروژه از زمان شروع تاکنون فقط پیمانکار عوض کرده اما از نظر کیفی و کمی به بدترین شکل ممکن اجرا شده است.

راهداری اندیکا آسفالت جاده شیمبار – کتک را  تکمیل می‌کند

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اندیکا در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این پروژه در پی سفر استاندار خوزستان در شهریور ۹۷ به این منطقه، مقرر شد در قالب یک مصوبه تحویل راهداری و حمل نقل جاده ای خوزستان شود.

کورش دهنو افزود: در سال ۹۷ این پروژه تامین اعتبار نشد اما امسال با پیگیری مسئولان شهرستان و استان بیش از ۴۵میلیارد ریال اعتبار برای روکش حدود ۱۵ کیلومتر از این مسیر اختصاص یافت.

وی ادامه داد:این پروژه هم اکنون به مناقصه رفته و قرار است به زودی وارد گام اجرایی شود.

وی افزود:یک دهانه پل هم با اعتبار بیش از ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در این مسیر، برای جلوگیری از قطع ارتباط روستاها در مواقع بارندگی در حال احداث است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار