جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

ترمیم مدارس آسیب‌دیده از سیل در خوزستان آخر شهریور به اتمام می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: ترمیم و آماده‌سازی مدارس آسیب‌دیده از سیل خوزستان و احداث مجدد مدارس سه کلاسه تا پیش از بازگشایی مدارس به اتمام می‌رسد.

به گزارش خوزآنلاین،فاضل عبیات روز شنبه با بیان اینکه ۱۱۳ مدرسه در سیل اخیر در خوزستان آسیب دیدند بیان کرد: از این تعداد ۷۴ مدرسه به تعمیرات و بقیه به احداث مجدد نیاز داشتند.

وی با تاکید بر اینکه مدارس ۶ کلاسه‌ احداثی باقی مانده نیز در آبان ماه آماده می‌شوند توضیح داد: تدبیری اندیشیده شده تا هیچ دانش‌آموزی در این مدت از تحصیل بازنماند و در نزدیک‌ترین مدارس تحصیل کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه ۲۰ هزار و ۱۸۴ واحد مسکونی در سیل دچار خسارت شدند، گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیاز به تعمیر داشتند که بیشتر تعمیر شده و بقیه نیز در یک ماه آینده به پایان می‌رسد؛ منازلی که نیاز به احداث مجدد داشتند به دلیل گرمای شدید هوا با محدودیت‌هایی برای بازسازی روبه رو بودند اما پیشرفت خوبی داشتند و طبق برنامه ریزی‌ تا پایان سال به اتمام می‌رسند.

وی در خصوص زمین‌های کشاورزی سیل‌زده در خوزستان نیز بیان کرد: از ۲۱۳ هزار هکتار زمین خسارت‌دیده، در ۱۵۰ هزار هکتار کشت تابستانه انجام شد که از این میان ۱۳۵ هزارهکتار کشت شلتوک بوده است.

عبیات با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد خسارات سه هزار و ۲۰۰ پرونده خسارت دیده از سیل خوزستان پرداخت شده، افزود: به دلیل اضافه شدن مرحله ارزیابی توسط پژوهشگاه فضایی، اول این هفته هشت هزار پرونده تایید و به استان ارجاع شد که کار پرداخت ۵۰ درصد خسارات به آنها تا یک هفته آینده انجام می‌شود؛ همچنین ۹ هزار پرونده دیگر نیاز به اصلاحات جزیی داشتند که در مدت کوتاهی انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سیلاب فروردین امسال در خوزستان حدود ۱۲۵ هزار میلیارد ریال به تاسیسات عمومی و زیربنایی، صنعتی، کشاورزی و مسکونی خسارت وارد کرد و بر زندگی ۴۰۰ هزار نفر در ۲۱ شهرستان این استان نیز تاثیر گذاشت.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار