چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲

Wednesday, 27 September , 2023

توزیع ۲۰هزار بسته لوازم تحریر در مناطق محروم خوزستان

بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در طرح مشق احسان اقدام به تهیه ۲۰هزار بسته لوازم‌تحریر برای دانش‌آموزان مناطق محروم خوزستان کردند که توزیع این بسته‌ها از امروز آغاز شد.

به گزارش خوزآنلاین،حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در مراسم ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) که صبح امروز و به مناسبت توزیع ۲۰هزار بسته لوازم‌التحریر در استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در هر کجای دنیا که رگه‌ای از خوبی وجود دارد شاهد حضور اهل‌بیت (ع) هستیم و شیعیان نیز از آن جهت که باید بیشترین شباهت را به اهل‌بیت(ع) داشته باشند موظف‌اند در هر جایی که نکته برجسته‌ای وجود دارد حضور پیدا کنند.

وی افزود: مدافعین حرم نیز اینچنین بودند و هر گره و سختی‌ای که در عملیات ایجاد می‌شد این فرزندان ایران زمین بودند که حضور داشتند و امروزه هر عزتی که شاهد آن هستیم به برکت خون همین شهدا است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: اگر از روی انصاف خواسته باشیم اظهار نظر کنیم به راستی خدمات ارزشمند بنیاد برکت در کل کشور و به صورت ویژه در استان خوزستان چشمگیر است.

طرح‌های بابرکت بنیاد برکت در خوزستان

حجت‌الاسلام خضیراوی، امام جمعه شهرستان کارون نیز عنوان کرد: با استناد به آیات و روایات، ساختن یک جامعه پرتحرک و باانگیزه که برای تحقق سعادت بشر مورد نیاز است یکی از آرمان‌های اسلام است.

وی افزود: امروزه نیز در احسان به مردم شاهد این تحرک و انگیزه در جامعه هستیم و در بحران سیل و زلزله جوانان ما علی‌رغم اینکه این حجم از حضور جهادی قابل تصور نبود اما پای کار آمدند و کارهای عظیمی انجام دادند.

امام جمعه کارون ضمن تقدیر از اقدامات بنیاد برکت بیان کرد: بنیاد برکت طرح‌های بابرکتی را در استان خوزستان پیاده کرد و در حقیقت با دیدن این برنامه‌ها امیدوار شدیم.

وی افزود: البته این طرح‌ها نسبت به ظرفیت استان ما کم است و میتوانیم کارهای بزرگتری انجام دهیم؛ مطمئنا اگر روحیه جهادی در مجموعه‌های اداری ما تزریق شود اقدامات قابل توجهی صورت خواهد گرفت.

بی‌عدالتی آموزشی را باید از بین برد

علی حسین حسین‌زاده، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اظهار کرد: از حرکتی که ستاد اجرای فرمان امام خمینی(ره) در راستای آموزش به عمل آورد تقدیر میکنم چرا که امری مقدس و مبتنی بر شناخت نیازهای کشور است.

وی افزود: اگر در حوزه آموزش قدمی برداشته و ارتقایی ایجاد کنیم قطعا پیشرفت‌های قابل توجهی ایجاد خواهد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در اشاره به برخی اقدامات ستاد عنوان کرد: در حوزه سیل نیز ستاد نقش فعال و سازنده‌ای را در سطح استان خوزستان داشته است و اگر این نوع همدلی‌ها نبود از پس مدیریت سیل برنمی‌آمدیم.

وی افزود: تمام این اقدامات صورت گرفته که مبتنی بر آموزه‌های دینی نیز می‌باشد برای ما الگو است اما این را نیز باید مد نظر قرار داد که جامعه از برخی نابرابری‌ها و بی‌عدالتی‌ها در حوزه آموزش رنج میبرد و باید در این راستا کمک‌های لازم را انجام داد.

حسین‌زاده گفت: بنده به عنوان نماینده مجموعه دولت در استان معتقدم که باید اقداماتی را در راستای از بین بردن ناعدالتی‌های آموزشی انجام دهیم و در همین جهت سال گذشته با کمک کمیته امداد، بهزیستی، بسیج و سمن‌ها ضمن شناسایی افراد بازمانده از تحصیل آن‌ها را به مدرسه بازگرداندیم.

وی افزود: همچنین به ثبت نام اکتفا نکرده و پیگیر روند ادامه تحصیل آن‌ها نیز هستیم؛ در حال حاضر نیز به ۱۲۰۰دانش‌آموز در مناطق محروم سطح استان بورس تحصیلی داده‌ایم تا با آرامش خاطر به تحصیلات خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در طرح مشق احسان اقدام به تهیه ۲۰هزار بسته لوازم‌تحریر برای دانش‌آموزان مناطق محروم خوزستان کردند که توزیع این بسته‌ها از امروز آغاز شد.

همچنین ۴هزار بسته لوازم تحریر که هدیه مقام معظم رهبری به فرزندان شهدا بود در سراسر ایران توزیع شد که ۲۷فرزند شهدای مدافع حرم خوزستان صبح امروز این هدایای خود را دریافت کردند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار