چهارشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۲

Wednesday, 27 September , 2023

  • یکشنبه / 22 سپتامبر 2019 / 14:33
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1913
  • خبرنگار : 104

استاندار کربلا: ملت ایران و عراق یکی هستند/ در خانه‌های عراق به روی زائران باز است

استاندار کربلا گفت: ملت ایران و عراق یکی هستند و ان‌شاءالله پرچم اسلام را که امانتی در دست ماست، توسط آیت‌الله خامنه‌ای به دست صاحب اصلی‌اش رسانده و پیاده‌روی اربعین را تا آن زمان چونان خاری در چشم دشمنان خواهیم نشاند.

به گزارش خوزآنلاین،عقیل الطریحی، استاندار کربلا، پیش از ظهر امروز اظهار کرد: طبق حدیثی از امام حسن عسکری(ع) پیاده‌روی میلیونی اربعین در حقیقت یکی از نشانه‌های فرد مومن است به همین دلیل زیارت کربلا بر هر زن و مرد مومنی که استطاعت آن را دارد واجب است.

وی افزود: زیارت اربعین برای مواسات با پیامبر(ص) و اهل‌بیت ایشان است چرا که هیچ مصیبت و اسارتی مانند آنچه امام حسین(ع) و اهل‌بیتش دیدند در طول تاریخ وجود ندارد و این حضور پرشور اربعین باید ادامه پیدا کند.

استاندار کربلا ضمن اشاره به اینکه تمام علما بر مسیر پیاده‌روی اربعین تاکید دارند، عنوان کرد: آیت‌الله خامنه‌ای نیز با شعار “حب الحسین یجمعنا” به زیبایی تمام در این زمینه به پا خواسته‌اند و همگی می‌دانیم که امام حسین(ع) تنها مختص شیعیان نیست بلکه حتی یهود، مسیح و .. نیز در قبال احقاق حقی که امام با فدای جان شریفشان انجام دادند مسوول‌ هستند.

وی افزود: ما نیز باید نفس خود را اصلاح کرده و جواب “هل من ناصرا ینصرنا” امام حسین (ع) را بدهیم؛ ما باید تلاش کنیم تا خود را برای یاور امام حسین بودن آماده کنیم و قطعا فریاد پیاده‌روی اربعین که بین‌المللی شده به گوش همه خواهد رسید.

الطریحی در اشاره به پیشرفت‌های مسیر اربعین و تاثیرات آن بیان کرد: رشد و پیشرفت مسیر اربعین به اندازه‌ای سریع بوده که توانسته خشم دشمنان را برانگیزد و خیل عظیم مشتاقان اباعبدالله الحسین(ع) را از سراسر دنیا و به خصوص جمهوری اسلامی ایران به کربلا بکشاند.

وی افزود: استعمارگرانی چون اسرائیل، آمریکا و وهابیت تمام تلاش خود را کردند تا با گسترش نفاق و افکار منحط که بویی از دین و مذهب در آن نیست بین زائران تفرقه بیندازند اما به فضل توجیهات و بصیرت‌افزایی مقام معظم رهبری تمام این اقدامات با شکست مواجه شد و نتوانستند بین فرزندان یک مذهب واحد جدایی ایجاد کنند.

استاندار کربلا گفت: همه صاحبان مواکب در مسیر اربعین به تعلیمات مقام معظم رهبری پایبند هستند و ضمن تلاش برای عملی کردن آن‌ها به تهذیب نفس نیز می‌پردازند تا لیاقت خدمت در مسیر جاودان زیارت اربعین را پیدا کنند.

وی افزود: ما در کربلا ضمن خوش‌آمدگویی به زائران امام حسین(ع) به برادران و خواهران ایرانی خود از دل‌ها و درِ خانه‌هایی خبر می‌دهیم که به رویشان باز است چرا که هدف، عقیده و مسیر ما یکی است.

الطریحی گفت: ملت ایران و عراق یکی است و انشالله پرچم اسلام را که امانتی در دست ما است توسط مقام معظم رهبری به دست صاحب اصلیش رسانده و پیاده‌روی اربعین را تا آن زمان چونان خاری در چشم دشمنان خواهیم نشاند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار