جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

  • یکشنبه / 22 سپتامبر 2019 / 11:33
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 1883
  • خبرنگار : 104

رژه حماسی نیروهای مسلح در اهواز برگزار شد

همزمان با آغاز نخستین روز از هفته دفاع مقدس، یگان های نیروهای مسلح خوزستان در اهواز روز یکشنبه با برپایی رژه حماسی همزمان با سراسر کشور، اقتدار و توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش خوزآنلاین،به مناسبت ۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس، رژه حماسی و نمایش اقتدار نیروهای مسلح استان با حضور جمعی از مسئولان استان در منطقه کیانشهر اهواز برگزار شد.

در این مراسم یگان های موتوری و پیاده نظام نیروهای مسلح و بسیج از مقابل جایگاه ویژه با سبک های مختلف کلاسیک و حماسی رژه رفتند.

همچنین در این آیین نظامی، گروه های نمونه رزمی و پرچم، یگان های بسیج و گردان های مختلف سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و یگان های موتوری و خودرویی از مقابل جایگاه عبور کرده و اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.

هفته دفاع مقدس از روز یکشنبه ۳۱ شهریور ماه آغاز شده و هر روز آن با عنوان خاصی نامگذاری شده است.

روز یکشنبه با عنوان “قدرت، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح” ، روز دوشنبه “دانش‌پژوهی، معرفت، جوانان و سربازان” ، روز سه شنبه ” رونق تولید، حمایت مردمی و خود باوری ” ، روز چهارشنبه “بصیرت، دشمن شناسی، ولایتمداری و دفاع همه‌جانبه” ، روز پنجشنبه ” شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان” ، روز جمعه “معنویت، وحدت ملی، خانواده و ورزش همگانی” ، روز شنبه “رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران” و روز یکشنبه با عنوان ” فرماندهان، پیشکسوتان و مسئولان” نامگذاری شده است.

در طول هفته دفاع مقدس سه هزار و ۱۶۵ ویژه برنامه در سراسر استان خوزستان برگزار می‌شود که از جمله آنها برگزاری یادواره شهدای حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه در اهواز است.

دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس، اهدای ۲۰۰ سری جهیزیه به خانواده های نیازمند عین۲، بامدژ، شیبان و حمیدیه و توزیع ۲ هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان مناطق حاشیه اهواز، تحویل ۳۵ باب منزل ساخته شده برای مددجویان کمیته امداد خمینی(ره)، تعمیر یکهزار و ۲۰۰ واحد آسیب دیده، غبار روبی مزار شهداء و اعزام یک گروهان از نیروهای عرب برای حضور در مراسم رژه تهران از مهمترین برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان خوزستان می باشند.

۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ ارتش متجاوز بعث عراق با عبور از مرزها به خاک میهن اسلامی حمله کرد.

سال گذشته در زمان برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در چنین روزی، تروریست ها با حمله به محل رژه در اهواز ۲۴ نفر را شهید و بیش از ۶۰ را مجروح کردند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار