جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

  • پنج‌شنبه / 26 سپتامبر 2019 / 11:25
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2159
  • خبرنگار : 104

دانش آموزان دزفولی همچنان در انتظار کتاب و سرویس مدارس

با گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹ هنوز تعدادی از دانش آموزان دزفول بدون کتاب و سرویس به مدرسه می روند.

به گزارش خوزآنلاین،آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان به ویژه نوآموزان جذابیت های خاصی دارد و همه ما بزرگسالان خاطراتی خوش از آن ایام را در ذهن داریم؛ به طور قطع این موضوع برای نوآموزان امروز نیز به همین گونه خواهد بود.

متاسفانه به دلیل برخی ناهماهنگی ها بعد از گذشت چهار روز از آغاز سال تحصیلی هنوز برخی از دانش آموزان دزفول کتاب خود را دریافت نکرده و سرویس مدرسه آنها برقرار نشده است.

محمد علیزاده پدر یکی از دانش آموزان دزفولی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: هنگام ثبت نام سرویس مدارس پس از پرداخت هزینه و ثبت قرارداد، قرار شد پس از انجام هماهنگی ها با ما تماس بگیرند ولی با گذشت چهار روز از آغاز سال تحصیلی هنوز سرویس فرزندم فراهم نشده است.

وی خواستار هماهنگی و برنامه ریزی بهتر برای رفع مشکل سرویس مدارس شد و افزود: وقتی با مدرسه فرزندم نیز تماس گرفتم، گفتند موضوع سرویس به ما مربوط نیست و باید از شرکت پیمانکار پیگیر موضوع باشید.

احسان مرادی پدر یکی دیگر از دانش آموزان دزفولی نیز گفت: با وجود اینکه بارها وزیر آموزش و پرورش در صدا و سیما اعلام کرده هیچ مشکلی برای تامین کتاب مدارس وجود ندارد با گذشت چندین روز از ماه مهر کتاب های پایه اول ابتدایی فرزندم فراهم نشده و مسئولان مدرسه می گویند هنوز از طرف آموزش وپرورش کتاب بین مدارس توزیع نشده است.

عبدالحمد جرجانی مدیر آموزش و پرورش دزفول در گفت و گو با ایرنا دلیل تاخیر در توزیع کتاب ها را تغییر در مطالب برخی کتابها از سوی وزارتخانه عنوان کرد و اظهار داشت: توزیع کتاب تمام مقاطع از امروز آغاز می شود و مشکلی برای تامین کتاب ها در دزفول وجود ندارد.

عضو کارگروه حمل و نقل دانش آموزان دزفول نیز درخصوص برقرار نشدن سرویس مدارس به خبرنگار ایرنا گفت: حدود ۱۰۰ آموزشگاه از ۴۰۰ آموزشگاه دزفول سرویس دارند که در کارگروه حمل و نقل نسبت به رفع مشکلات این سرویس ها اقدام می شود تا بهترین سرویس برای حمل و نقل در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

امیر ظاهرطحان افزود: یکهزار و ۵۰۰ سرویس سبک و سنگین برای حمل و نقل دانش آموزان دزفول به مدارس در نظر گرفته شده که باید مطابق قانون شرایط مربوطه از جمله معاینه فنی و گواهینامه معتبر را رعایت کنند.

وی اظهارداشت: ارائه سرویس باکیفیت با حداکثر سرویس دهی مدنظر است ولی برخی رانندگان در انتظاری بیجا خواهان چشم پوشی از برخی شرایط هستند.

وی افزود: والدین دانش آموزان دزفولی باید تا نیمه شهریورماه نسبت به ثبت نام سرویس مدارس اقدام می کردند با این وجود برخی افراد اواخر شهریورماه اقدام به ثبت نام کردند که هماهنگی ها را با مشکل مواجه کرد.

ظاهرطحان افزود: هماهنگی های لازم با وجود تاخیر در ثبت نام سرویس انجام و در حال حاضر برای افزون بر ۹۰ درصد دانش آموزان سرویس حمل و نقل فراهم شده است و مابقی نیز در کمترین زمان انجام خواهد شد.

همزمان با اول مهرماه، ۷۷ هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را در مدارس دزفول آغاز کردند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار