جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

محور مقاومت در برابر زورگویی استکبار ایستاده است

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور گفت: محور مقاومت در برابر زورگویی‌های استکبار جهانی ایستاده است.

به گزارش خوزآنلاین،سردار پاسدار احمد خادم سیدالشهدا روز جمعه در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی ،همزمان با پنج مهر سالروز شکست حصر آبادان روحیه شهادت طلبی، وحدت، یکپارچگی و تبعیت از رهبری را رمز پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس دانست و بیان کرد: به برکت خون شهدا و رهبری رهبر معظم انقلاب امروز شاهد تحول در منطقه و جهان به نفع جبهه مقاومت هستیم.

وی به حمله پهپادی نیروی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: نیروی پهپادی یمن ابرقدرت های فرامنطقه ای را به چالش کشیده و باعث شده ۵۰ درصد از صادرات نفت این عربستان کاسته شود.

سردار پاسدار خادم سید الشهدا  محور مقاومت را سدی در برابر زاده خواهی استکبار جهانی توصیف کرد و بیان کرد: تنها راه پیروزی در برابر ابرقدرت ها ایستادگی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران جزو قدرت‌های تاثیرگذار منطقه و فرامنطقه‌ای است که با هوشیاری نیروهای مسلح، این کشور از امنیت بالایی برخوردار است و امروز کمتر کشوری از این امنیت برخوردار است.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور  مواضع رییس جمهوری در سازمان ملل را شجاعانه و مقتدارنه توصیف کرد و اضافه کرد:رییس جمهوری به عنوان نماینده جمهوری اسلامی با عزت و اقتدار صحبت کرد و به صراحت اعلام کرد پاسخ مردم ایران به مذاکره با آمریکا که هیچگاه بر سر عهد و پیمان خود نمی ایستد، “نه” است.

وی گفت:براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب هیچگاه با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور افزود:امروز نیروهای نظامی و انتظامی با قدرت و روحیه شهادت طلبی از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور پاسداری می کنند و سرنگون کردن پهپاد آمریکا و توقیف کشتی متخلف انگلیسی در خلیج فارس دلیل واضح بر آمادگی نیروهای مسلح کشور است.

وی علمیات شکست حصر آبادان را سرآغاز عملیات های پیرومندانه در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: صدام جنگ طلب با جنگ فرسایشی بخشی های از خاک کشورمان را اشغال کرده بود اما اینک در زباله دان تاریخ است.

عملیات غرورآفرین ثامن الائمه(ع) با هدف شکست حصر آبادان در پنجم مهرماه سال ۱۳۶۰ با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) اجرا شد. این عملیات نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌رود که برای پیروزی‌های بعدی رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی سرآغازی مهم بود.

در این حاشیه این آیین کلنگ ساخت درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) در کنار ناحیه مقاومت بسیج آبادان به زمین زده شد.

این درمانگاه در ۲ هزار متر مربع زیربنا و با اعتبار هفت میلیارد ریال ساخته می شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار