جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

اقلامی که فروش آن‌ها در بوفه مدارس ممنوع است

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان گفت: سامانه‌ای پیش‌بینی شده تا هر مدیری بوفه خود را در این سامانه بر اساس استانداردها ثبت کند که در صورت داشتن شرایط مناسب، بوفه مجوز لازم را دریافت می‌کند.

به گزارش خوزآنلاین،علیرضا مسرور  اظهار کرد: نسبت به سال گذشته تلاش می‌کنیم که پایگاه‌های تغذیه سالم بیشتری را ساماندهی و مدیران مدارس را متقاعد کنیم که برای بوفه مدارس مجوز تهیه کنند و الزامات تهیه بوفه را که داشتن محیط مناسب و استانداردهای لازم است، در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه کتابچه اقلام مجاز خوراکی پیش از این تهیه و در اختیار مدیران مدارس قرار داده شده است، گفت: فروش غذاهای فست فودی، تنقلات مانند چیپس، پفک و کرانچی، انواع ساندویچ‌ها به‌جز ساندویچ تخم مرغ، انواع یخمک، نوشابه های گازدار، انواع شیرکاکائو و شیرهای طعم‌دار، انواع آبمیوه‌های صنعتی، بستنی یخی، پاستیل و… در بوفه های مدارس ممنوع است.
مسرور درباره توزیع شیر رایگان در مدارس توضیح داد: این موضوع به تصمیم دولت بستگی دارد و بعید است که با توجه به شرایط اقتصادی، شیر رایگان در مدارس توزیع شود. اما سازمان دانش آموزی از همه شرکت‌هایی که می‌توانند در قبال اخذ مبلغ، شیر در اختیار فروشگاه‌های مدارس قرار دهند، دعوت به همکاری می‌کند.
رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان در پایان گفت: سامانه‌ای پیش‌بینی شده تا هر مدیری بوفه خود را در این سامانه ثبت و شرایط بوفه را بر اساس استانداردها وارد کند که در صورت داشتن شرایط مناسب، بوفه مجوز لازم را دریافت می‌کند. مدیران مدارس برای ثبت بوفه‌ها می‌توانند به سامانه http://boofe.irsto.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار