دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲

Monday, 25 September , 2023

کاروان حامل اقلام مورد نیاز موکب‌های اربعین از شلمچه راهی عراق شد

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: یک کاروان شامل هفت دستگاه کامیون حامل اقلام مورد نیاز موکب‌های ایرانی مستقر در خاک عراق روز سه‌شنبه از مرز بین المللی شلمچه راهی این کشور شد.

به گزارش خوزآنلاین،مکی یازع سه شنبه اظهار داشت:این کامیون ها حامل وسایل مورد نیاز موکب‌های برپا شده از سوی مردم استانهای بوشهر، خوزستان و هرمزگان بوده که شامل وسایل پخت و پز ، داربست و و سایل پذیرایی از زائران است.

وی به عبور بدون مشکل و همکاری نیروهای عراقی مستقر در مرز شلمچه برای کامیون های حامل وسایل مواکب اشاره کرد وگفت: این مواکب در نجف، کربلا و در مسیر راه نجف به کربلا مستقر و به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می کنند.

یازع از برپایی ۲ موکب در نقطه صفر مرزی بین ایران و عراق در مرز شلمچه و سه موکب حسینی در بخش شلمچه عراق خبر داد و گفت:تاکنون بیش از ۹۸درصد از ۴۰۰ موکب اربعین حسینی از جمله ۸ موکب افغان های مقیم ایران در مرز شلمچه مستقر شده اند و در حال خدمات رسانی به زائران هستند.

وی به زائران اربعین حسینی توصیه کرد با توجه به گرمای هوا شبانه از مرز شلمچه راهی کربلای معلا شوند .

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از چند روز پیش به تدریج آغاز شده با آغاز ماه صفر شتاب گرفته است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار