جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

ضرورت ورود استانداری و وزارت ارتباطات به مشکل زیرساخت شبکه دیجیتال

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان با اشاره به گلایه شهروندان ایذه‌ای از عدم پخش برخی برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال گفت: مشکل به استاندار گزارش شده است و برای رفع آن نیازمند اعتبار عمرانی و ورود وزارت ارتباطات است.

به گزارش خوزآنلاین،مسلم رحیمی صبح امروز با اشاره به گلایه شهروندان این شهرستان مبنی بر عدم پوشش شبکه‌های دیجیتال و برخی از روستاها و عدم پخش مسابقات فوتبال خارجی اظهار کرد: عدم پوشش شبکه‌های دیجیتال در برخی از روستاهای این شهرستان وجود دارد و مربوط به تمام مناطق آن نیست.

وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن شهرستان ایذه وجود مشکلات در شبکه‌های دیجیتال در برخی از موارد امری اجتناب ناپذیر است و گاها به این دلیل شاید عدم پوشش نیز به چشم بخورد.

مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان با اشاره به عدم پخش برخی از مسابقات فوتبال خارجی در شهرستان بیان کرد: این مشکل نیازمند همکار وزارت ارتباطات است و در بسیاری شهرهای کشور نیز وجود دارد که نیازمند توجه و اقدام این وزارتخانه است.

رحیمی ادامه داد: مشکل زیرساخت شبکه‌های دیجیتال شهرستان ایذه و چند شهر دیگر استان چند بار به اطلاع استاندار و مدیرکل برنامه و بودجه خوزستان رسید و نیاز است این بخش‌ها در قالب طرح عمرانی بودجه حل این مشکل را تامین کنند.

وی با اشاره به نظر یکی از نمایندگان غیر خوزستانی مجلس در رابطه با مشکل زیر‌ساختی شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال به مانند مشکل شهرستان ایذه گفت: صدا و سیمای مرکز خوزستان در صورت تامین اعتبار و حل مشکل فیبر نوری و زیرساخت، آمادگی کامل برای انجام کارهای مربوط به حوزه خور را دارد.

رحیمی در پایان بیان کرد: تا به امروز ۹۷ درصد از مناطق مختلف استان خوزستان تحت پوشش شبکه‌های دیجیتال تلویزیون قرار دارد و در صورت تامین اعتبار و حل مشکل زیرساخت توسط دستگاه‌های متولی می‌توانیم به عنوان نخستین استان کشور جشن پوشش ۱۰۰ درصدی را بگیریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار