شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲

Saturday, 25 March , 2023

هجوم آمریکایی ها به فروشگاه ها از ترس ویروس کرونا

با طلوع آفتاب در سراسر آمریکا، هزاران نفر در خارج از سوپرمارکت ها و خوار و بار فروشی ها قبل از باز شدن آنها صف کشیدند و به دنبال فرصتی برای خرید ملزوماتشان بودند.

یک فروشگاه در نیوجرسی ساعت ۸ صبح باز شد و ۵ دقیقه بعد تمام بطری های شیر و آب معدنی آن به فروش رفت. در تگزاس، برخی پمپ بنزین ها خالی از سوخت شده اند. حتی یک بطری سفید کننده هم در فروشگاه هوم دیپات ویرجینیا دیده نمی شود.

با طلوع آفتاب در سراسر آمریکا، هزاران نفر در خارج از سوپرمارکت ها و خوار و بار فروشی ها قبل از باز شدن آنها صف کشیدند و به دنبال فرصتی برای خرید ملزوماتشان بودند.

الکسیس کاپل، یکی از شهروندان واشنگتن که در حال خرید از فروشگاه کاستکو بود گفت:« احمقانه است. مردم دیوانه شده اند. من زیاد نگران نیستم ولی اگر قرنطینه شویم می خواهم مطمئن شوم که غذای کافی داریم».

آمریکایی ها روزهاست در حال ذخیره کالا هستند. ولی بسیاری از آنها زمانی متوجه شدت گسترش این ویروس و مرگبار بودن آن شدند که دونالد ترامپ در روز دوشنبه شرایط اضطراری ملی اعلام کرد و ۵۰ میلیارد دلار کمک برای مقابله با این ویروس در نظر گرفت.

بیش از ۲۵۰۰ آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده و حداقل ۵۲ نفر جان خود را از دست داده اند. این ویروس تا حالا ۱۵۴ هزار نفر را در سراسر دنیا مبتلا کرده و جان ۵۸۰۰ نفر را گرفته است.

برای کند کردن سرعت سرایت این بیماری، مقامات آمریکایی مدارس را بسته و کارفرمایان از کارمندانشان می خواهند که دورکاری کنند. هجوم برای ذخیره کالاها جهت آمادگی برای دوره های طولانی مدت قرنطینه، باعث بروز مشکلاتی در توزیع کالاهای مصرفی شده است.

بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای جلوگیری از کمبود برخی کالاها و افزایش قیمت آنها مقدار کالاهایی را که هر مشتری می تواند خرید کند محدود کرده اند. مخصوصاً کالاهایی مانند محصولات نظافت و ضدعفونی کننده های دست که متخصصان عقیده دارند برای کشتن ویروس بر روی سطوح مفید است.

علاوه بر کمبود برخی محصولات اساسی مثل پاستا، گوشت و دستمال توالت، عرضه برخی کالاهای دیگر هم به طرز غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار