جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲

Friday, 31 March , 2023

  • پنج‌شنبه / 19 مارس 2020 / 13:01
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 3886
  • خبرنگار : 104

خوزستان بالاترین نرخ رشد ابتلا به کرونا را دارد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: خوزستان رتبه اول نرخ رشد مبتلایان به ویروس کرونا را در کشور دارد.

علی احسان پور عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در توضیح  علت اعلام وضعیت قرمز شهرهای اهواز، شوشتر، اندیمشک، دزفول و آبادان به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به اعلام روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح استان ظرف دو، سه روز گذشته بالاترین نرخ رشد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان نسبت به کشور داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه خوزستان رتبه اول آمار نرخ رشد مبتلایان به ویروس کرونا را در کشور به خود اختصاص داده است،  افزود: پس از استان خوزستان، استان یزد در رتبه بعدی قرار دارد و قرار گرفتن در این شرایط، برای ما هشدار دهنده است به همین دلیل تمام امکانات درمانی  و تشخیصی را تشدید کردیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مردم باید به توصیه‌های بهداشتی و قرنطینه‌ خانگی که مکرراً از آن‌ها درخواست می‌شود باید توجه کنند در غیر این صورت مبتلا می‌شوند.

احسان پور با تاکید بر اینکه بالا رفتن نرخ رشد در خوزستان به دلیل پذیرش مهمان از نقاط آلوده کشور مانند: اصفهان، تهران، مشهد، قم و کرج است، افزود: مهمانان اغلب افرادی بودند که در این شهرها زندگی می‌کردند و اکنون برای گذراندن تعطیلات تصمیم گرفتن پیش خانوده‌های خود بازگردند.

وی  با بیان اینکه ما مشکلی برای خدمت‌رسانی به مردم مشکلی نداریم، عنوان کرد: به ازای هر فردی که بیماری ویروس کرونا مبتلا می‌شود حداقل ۵ تا ۱۰ درصد با خطر فوت مواجه می‌شود،ضمن اینکه کل افراد خانواده خود را درگیر بیماری می‌کند.

احسان پور با تقدیر از شهروندانی که با  رعایت مسائل بهداشتی به حوزه درمان کمک کردند، گفت: با توجه با بالا رفتن آمار مبتلایان از مردم می‌خواهیم از پذیرش مهمان نوروزی اجتناب کنند، همه مردم خوزستان ثابت کردند مهمان نواز هستند اما پذیرش مهمان در این شرایط از نقاط مختلف کشور به ویژه شهرهای آلوده به خانواده و شهر آسیب می‌رساند.

وی در رابطه با تکذیب  خبر مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در شهرستان حمیدیه در شبکه‌های اجتماعی، بیان کرد: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح استان به صورت روزانه ارائه می‌شود و تنها آماری که می‌توان به آن استناد کرد آماری است که توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارائه می‌شود.

احسان پور  افزود: آمار مبتلایان به ویروس کرونا که در شهرهای دزفول و ایذه ارائه می‌شود هیچ کدام مورد تایید ما نیست.

وی در رابطه با تست غربالگری بیماری کرونا و اینکه تا چه میزان می‌توان به این تست استناد کرد، گفت: برای اطلاع از روند افزایش میزان ابتلا  در استان این تست می‌تواند در کنترل افزایش آمار مبتلایان به ما کمک کند و ما ناگزیر هستیم از هر اسلحه‌ای که دستمان است استفاده کنیم و جای هیچ گونه تاملی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس، استاندار خوزستان وضعیت شهرهای اهواز، آبادان، شوشتر، دزفول و اندیمشک را به دلیل افزایش مبتلایان به ویروس کرونا را قرمز اعلام کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی نیز آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را تا امروز ۳۵۹ نفر اعلام کرده بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار