پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲

Thursday, 23 March , 2023

حجم خالی مناسبی در پشت سدها وجود دارد

معاون طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: خروجی سدها را به‌صورت منظم کنترل می‌کنیم و حجم خالی مناسبی در پشت سدها وجود دارد.

فراز رابعی صبح امروز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز در خصوص آخرین شرایط سدهای خوزستان و احتمال جاری شدن سیلاب اظهار کرد: فروردین امسال ماه پر بارشی است اما حجم خالی پشت سدهای ما در حاضر شرایط خوبی دارند؛ از نظر آمار ورودی آب به سدها، در حوزه کرخه دومین اسفند پر آب و در حوزه دز پنجمین اسفند پرآب نیم‌قرن اخیر را پشت سر گذاشتیم‌.

وی افزود: خدا را شکر تمام سیلاب‌های اسفند را در مخازن تسکین دادیم.

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: طبق پیش‌بینی‌ها از هفتم فروردین تا یازدهم یک موج بارشی و بلافاصله پس از آن هم یک نسبتا قوی در پیش داریم که با توجه به این موضوع و بارش‌های قبل و با توجه به ظرفیت ایمن پایین‌دست، خروجی سدها را تنظیم کرده‌ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس خروجی سد کرخه ۴۵۰ متر مکعب بر ثانیه و سد دز ۷۵۰ متر مکعب بر ثانیه خواهند بود که این خروجی را افزایش نخواهیم داد و مرتبا این خروجی‌ها را تحت نظر داریم.

رابعی عنوان کرد: آمادگی داریم بسته به شدت بارش‌ها و با توجه به ظرفیت مخازن، بهترین تصمیم را بگیریم و خروجی‌ها را متناسب با شرایط افزایش دهیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار