چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲

Wednesday, 29 March , 2023

فراز و نشیب بی پول‌ها در لیگ نوزدهم

صنعت نفت آبادان در لیگ نوزدهم مانند گذشته با مشکل مالی مواجه بود اما نتایج گاهاٌ خیلی خوب و گاهاً خیلی بد آنها را در جایگاه هفتم جدول قرار داده است.

نفت آبادان امسال فصل متفاوتی را در رقابت‌های لیگ برتر جام خلیج فارس آغاز کرد و پیروزی در برابر مدعیان فتح لیگ برتر، هواداران خود را امیدوار کرد. اسکوچیچ با طلایی پوشان فصل را لنگان لنگان آغاز و پس از باخت ۵ بر صفر برابر استقلال تهران هواداران را مأیوس کرد اما پیروزی پرگل در برابر تیم مدعی سپاهان اصفهان نشان داد که باخت پرگل در برابر آبی‌های پایتخت اتفاقی بود، هرچند اتفاقی تلخ به شمار می‌آمد.

در نهایت اسکوچیچ پس از باخت ۲ بر صفر برابر هم نام خوزستانی‌اش، از هدایت نفتی‌ها استعفا داد تا آبادانی‌ها فصل را با بهنام سراج دنبال کنند.

طلایی پوشان آبادان در این فصل موفق به زدن ۲۲ گل شدند که ششمین تیم موفق از نظر میانگین گلزنی به حساب می‌آیند و در دفاع نیز با دریافت ۲۳ گل هفتمین تیم ضعیف در عملکرد دفاعی بودند. پرگل ترین بازی‌های نفت آبادان در این فصل به ترتیب در مقابل سپاهان و استقلال تهران به دست آمد؛ بازی‌هایی که یک خاطره شیرین و تلخ در این فصل برای آنها رقم زد.

آنها در این فصل از ۲۱ بازی انجام شده موفق به کسب ۹ برد و ۶ تساوی شدند و در ۶ بازی قافیه را به تیم حریف باختند؛ عملکرد آبادانی‌ها در داخل از خانه ۱۸ امتیاز را برای آنها رقم زد و در بیرون از خانه نیز موفق به کسب ۱۵ امتیاز شدند.

عیسی آل کثیر با ۱۰ گل زده بهترین گلزن این فصل آبادانی‌ها بود و میلاد جهانی با ۵ پاس گل نیز دومین پاسور موفق لیگ برتر محسوب می‌شود.

نقطه تاریک نفتی‌ها در این فصل در بازی‌های نیم فصل دوم رقم خورد؛ جایی که از ۱۸ امتیاز ممکن فقط موفق به کسب ۴ امتیاز شدند و ۴ بازی پیاپی را به حریفان واگذار کردند.

نفتی‌ها ۶ گل از ۲۲ گل خود را خارج از خانه به ثمر رساندند که نشان دهنده ضعف این تیم در گلزنی در بازی‌های خارج از خانه است در حالی که ۱۶ گل خود را در بازی‌های خانگی وارد دروازه حریفان کردند. آنها همچنین در بازی‌های خارج از خانه ۱۱ بار و در بازی‌های داخل خانه ۱۲ بار دروازه خود را در برابر حریفان باز شده دیدند.

نفتی‌ها در این فصل گلهای زیبای زیادی وارد دروازه حریفان کردند که نخستین آنها در بازی هفته اول برابر فولاد به ثمر رسید، جایی که عقیل کعبی دروازه شهاب گردان را باز کرد و حسن ختام این گلهای زیبا نیز در بازی با سایپا و توسط طالب ریکانی وارد دروازه نارنجی پوشان شد.

رضا جبیره، عقیل کعبی، جعفر سلمانی، محمد قریشی، طالب ریکانی، محمد آل شاخه و میلاد جهانی گلزنان نفت آبادان در این فصل بودند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار