یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲

Sunday, 4 June , 2023

سامانه بارشی تا دوشنبه بر خوزستان حاکم است

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی که از اواخر وقت روز جمعه وارد خوزستان شده تا دوشنبه هفته جاری بر این استان حاکم خواهد بود.

محمد سبزه زاری بیان کرد: این سامانه بارشی تا اواخر روز دوشنبه سبب رگبار و رعد وبرق، وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه‌ای در بیشتر نقاط خوزستان و ریزش تگرگ به صورت نقطه‌ای و احتمال بارش برف در ارتفاعات خواهد شد؛ شدت بارش‌ها در مناطق شمالی و شرقی به نسبت زیاد است.
وی افزود: با توجه به ماهیت بارش‌های بهاری احتمال شدت گرفتن بارش‌ها در نقاط دیگر نیز وجود دارد. در این مدت شمال خلیج فارس مواج همراه با رگبار و رعد وبرق پیش‌بینی می‌شود.

سبزه زاری ادامه داد: میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در آبادان و شادگان ۰.۴، بستان ۱.۲، رادار اهواز ۱.۶، دهدز ۰.۶، اندیمشک ۰.۵، هندیجان ۰.۳ و مسجدسلیمان و لالی ۰.۱ میلیمتر گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اخطاریه ای اعلام کرد: تقویت فعالیت سامانه بارشی از اواخر روز جمعه هشتم فروردین تا اواخر روز دوشنبه هفته جاری سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید در بیشتر نقاط خوزستان،ریزش تگرگ به صورت نقطه‌ای و احتمال بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار