جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

Friday, 1 December , 2023

درهای مساجد خوزستان برای مقابله با کرونا بسته شد

معاون اجتماعی و فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خوزستان گفت: درهای همه مساجد شهرستان‌های خوزستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس مرگبار کرونا بسته شد.

حجت الاسلام فایز فائری روز یکشنبه  افزود:با توجه به برگزار نشدن نماز جماعت در مساجد خوزستان از ۱۰روز پیش ، تصمیم گرفته شده در یک اقدام احتیاطی دیگر با هدف قطع کامل زنجیره ویروس کرونا ، همه مساجد خوزستان بسته شود.
وی گفت: با وجود بسته شدن درهای مساجد خوزستان، خادمان مساجد موظف هستند اذان را از مساجد پخش کنند ولی درهای مساجد تا اطلاع بعدی به هیچ وجه باز نخواهد شد.
معاون اجتماعی و فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان ادامه داد: معدود مساجدی که در زمینه تولید ماسک و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی و گندزدایی محله های اطراف اطراف فعال هستند باز بوده ولی نماز در آنان اقامه نمی‌شود.

تداوم بسته شدن اماکن و بقاع متبرکه خوزستان
حجت الاسلام فائزی از تداوم بسته شدن اماکن و بقاع متبرکه و زیارتی خوزستان به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

وی گفت:هرگونه تجمع در اطراف اماکن مقدس و زیارتی خوزستان تا برطرف شدن کامل خطرات ناشی از شیوع بیماری کرونا ممنوع خواهد بود.

معاون اجتماعی و فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به اینکه طرح بسته شدن درهای بقاع متبرکه و زیارتی خوزستان از پیش از ایام تعطیلات نوروزی اجرایی شده است افزود:تا برطرف شدن خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا، مساجد و اماکن مقدس و زیارتی خوزستان بسته خواهند بود.

به گفته وی در تعطیلات نوروزی امسال هیچ یک از برنامه های فرهنگی و مذهبی در بقاع متبرکه و زیارتی که از قبل برنامه ریزی و تدارک شده بود به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از برپایی تجمعات برگزار نشد.
براساس آخرین گزارش رسمی از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تاکنون ۶۷۱ نفر در خوزستان به ویروس کشنده کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار