جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲

Friday, 29 September , 2023

غیزانیه جدید، این بار روستای ابوالفضل!

اندکی پس از ماجرای غیزانیه بار دیگر خوزستان در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت،این بار روستای ابوالفضل!

صادق شاهوارپور در یادداشتی نوشت:حوادث روزهای اخیر مهر تائیدی بر اظهارات فعالان رسانه ای و کنشگران اجتماعی خوزستان بود که تنها غیزانیه نیست و مناطق متعددی در استان خوزستان مشکلات پیچیده ای دارند که از دهه های گذشته در گوشه و کنار استان ریشه دوانده اند.
شکل مواجهه با مسائل اجتماعی نیازمند بازنگری و پختگی بیش تری از سوی دستگاههای مربوطه است، دغدغه متولیان برای اجرای قانون و جلوگیری از ایجاد منطقه حاشیه ای جدید بدون امکانات حداقلی قابل درک می باشد اما پیگیری این دست موضوعات نیازمند پیوست های اجتماعی_رسانه ای است.
️مناطق مختلف شهر اهواز از ساخت و سازهای غیرمجاز رنج می برد و ساکنین این مناطق با مشکل سند مالکیت مواجه هستند بسیاری از املاک بی سند نیز طی چند دهه گذشته بارها خریدوفروش شده اند عین دو ، ملاشیه ، کوی مدرس و… اگر نام این مناطق را لیست کنیم بخش اعظمی از شهر اهواز را شامل می شود.
️پیشنهاد روشن در رابطه با مناطق یادشده تشکیل کمیته ای ویژه در استانداری خوزستان با مشارکت همه دستگاههای مربوطه جهت حل مشکل اسناد مالکیت ساکنین این مناطق است که غالبا از اقشار محروم و مستضعف جامعه هستند.
وقتی پس از حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر، بنیاد مستضعفان برای حل مشکل سکونت اهالی منطقه موسوم به روستای ابوالفضل راهکار ارائه می دهد یعنی این دست مسائل بدون راه حل نیست و اگر اراده جدی وجود داشته باشد این حوادث پیش از وقوع قابل تدبیر است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار