چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹

Wednesday, 21 October , 2020

  • سه‌شنبه / 13 اکتبر 2020 / 12:38
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 13065
  • خبرنگار : 104

٧٠ درصد تخت‌های بخش‌های مراقبت‌های ویژه خوزستان تکمیل شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حدود ۷۰ درصد از تخت‌های بخش مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان اشغال شده است.

فرهاد ابول‌نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان پذیرش بیماران کرونایی در حال انجام است و فعلا کمبودی از نظر تخت و دستگاه اکسیژن وجود ندارد.

وی افزود: تا به حال حدود ۵۰ درصد از تخت‌های عادی در نظر گرفته شده برای پذیرش بیماران کرونایی و حدود ۷۰ درصد از تخت‌های بخش مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان اشغال شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: بسیار نگران شرایط در آبان‌ماه هستیم چراکه پیک آنفلوآنزا در آن زمان آغاز می‌شود و متاسفانه هنوز کرونا کنترل نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر کرونا در خانواده‌ها وجود دارد و شاهد آن هستیم که اعضای یک یا چند خانواده همزمان درگیر ویروس شدند که این نشان از ادامه داشتن میهمانی ها و دورهمی‌های خانوادگی است.

فرهاد ابول‌نژادیان تصریح کرد: پاشنه آشیل ما در حوزه بهداشت بازارچه‌های محلی است که متاسفانه متولی ندارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که از مردم تقاضا می‌شود برای خرید به این اماکن مراجعه نکنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار