پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹

Thursday, 29 October , 2020

  • چهارشنبه / 14 اکتبر 2020 / 18:44
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 13140
  • خبرنگار : 104

مرز تجاری چذابه شنبه تعطیل نیست

فرماندار دشت آزادگان گفت: مرز تجاری چذابه روز شنبه ۲۶ مهرماه مصادف با سالروز شهادت حضرت امام رضا(ع)تعطیل نیست و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

حمید سیلاوی روز چهارشنبه در گف‌وگو با خبرنگارایرنا افزود:با توجه به اینکه براساس تقویم ،۲۶ مهرماه تعطیل رسمی در ایران است ودرعراق تعطیل نیست بنابراین صادرات کالا به عراق از این مرز تجاری ادامه می‌یابد.
وی گفت:در روزهایی که ۲ کشور به صورت مشترک تعطیل رسمی باشند فعالیت مرز تجاری چذابه نیز متوقف می‌شود.
فرماندار دشت آزادگان ازتجار، ترخیص کاران و بازرگانان محلی خواست با هماهنگی با طرف عراقی ، نسبت تداوم صادرات کالاهای خود به عراق اقدام کنند.
سیلاوی افزود: گمرک ، بارانداز، مرزبانی و صرافی‌ها و غرفه‌ها در بازارچه مرزی چذابه در روز شنبه ۲۶مهرماه به فعالیت خود طبق روال عادی ادامه می‌دهند.

مرزتجاری چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز ۱۷ و ۱۸ مهرماه به خاطر تعطیلات ایام اربعین تعطیل بود.
سید سعید موسوی نماینده اتاق بازرگانی اهواز در مرز تجاری چذابه نیز به ایرنا گفت: مجموعه اداری و تشریفات گمرکی و بازرگانی روز شنبه ۲۶مهرماه به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهند.
وی گفت:با سپری شدن ماه صفر ، صادرات کالا به عراق از مرز تجاری چذابه با بالارفتن تقاضا ، افزایش می‌یابد.
مرز تجاری چذابه با توافق مسوولان مرزی و گمرکی جمهوری اسلامی ایران و عراق از مرداد ماه امسال پس از ۶ ماه تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا بازگشایی شد و طبق روال عادی فعالیت خود را با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی ادامه داد.
روزانه بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰دستگاه کامیون و تریلر حامل کالا از مرز چذابه به عراق صادر می‌شود.مصالح ساختمانی ، تره بار، مواد غذایی و لبنی ، کالای خانگی و تجهیزات مکانیکی از مهمترین کالاهای صادراتی به عراق از مرز تجاری چذابه است.
مرزهای زمینی چذابه و شلمچه و مرز دریایی خرمشهر پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق به تدریج از تیرماه ۱۳۸۲ بازگشایی و در مهرماه همان سال عزیمت رسمی و قانونی زائران عتبات عالیات به شهرهای مقدس عراق شروع شد.
پارسال حدود ۷۰۰میلیون دلار کالا از مرز تجاری چذابه به عراق صادرشد.
مرز تجاری و مسافری چذابه درمحدوده سیاسی شهرستان دشت آزادگان با مرکزیت شهر سوسنگرد واقع شده است.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار