چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹

Wednesday, 21 October , 2020

سوگواری مردم خوزستان در سالروز شهادت امام مهربانی ها

مردم استان خوزستان همزمان با سالروز شهادت امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) به سوگواری پرداختند و در اماکن مختلف مذهبی استان به یاد این امام شهید اشک ماتم ریختند.

مردم خوزستان از شب گذشته با برپایی آیین های عزاداری در مساجد، حسینیه ها و بقاع متبرکه با رعایت پروتکل های بهداشتی برای شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت سوگواری کردند.

مردم خوزستان با نصب پرچم های سیاه و پارچه نوشته و بنر در نقاط مختلف شهر و کوچه هاو بازارها این استان را در غم شهادت امام مهربانی ها سیاهپوش کردند.

خطبه خوانی و نوحه خوانی در بقاع متبرکه و مساجد از جمله مراسم روزشهادت امام رضا (ع) است و برخی نیز با توزیع غذای نذری و یا حضور در پایگاه های انتقال خون با نذر خون خود در سوگ امام هشتم شرکت کرده اند.

همچنین امروز شنبه مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) با حضور شیفتگان امام رئوف و با حضور ویژه خادم یاران رضوی استان خوزستان، در اهواز برگزار می‌شود.

این مراسم امروز شنبه ۲۹ صفر و۲۶مهر ماه در ساعت ۱۲ ظهر همزمان با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با سخنرانی ‌و مرثیه‌سرایی حجت‌الاسلام‌ شحیطاط، در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) اهواز برگزار می‌شود.

طبق اعلام مسوولان امر، این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

امام علی بن موسی الرضا (ع)، هشتمین امام شیعیان در روز ۲۹ صفر سال ۲۰۳هجری قمری توسط مامون خلیفه عباسی به شهادت رسید و در شهر طوس (مشهد فعلی) به خاک سپرده شد.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار