جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹

Friday, 22 January , 2021

نشت روغن باعث آتش سوزی در واحد قیرشرکت نفت پاسارگاد آبادان شد

مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت: نشت روغن موجب آتش سوزی در واحد زیرسازی شرکت نفت پاسارگاد آبادان شد که خوشبختانه بدون تلفات جانی مهار شد.

حسین نیکخواه مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد امروز در خصوص حادثه آتش سوزی در واحد قیر سازی این شرکت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: در ساعت ۱۱:۳۰ ظهر امروز نشت روغن در بویلر روغن داغ منجر به حریق در واحد قیر پلنت واحد آبادان شد.

 وی افزود: بلافاصله پس از حضور ماموران آتش‌نشانی و خدمات ایمنی پالایشگاه آبادان آتش مهار و از سرایت به بخش‌های دیگر جلوگیری به عمل آمد.

نیکخواه بیان کرد: خوشبختانه این آتش سوزی مصدومیت و تلفات انسانی نداشته و واحد مذکور بلافاصله ۲ساعت بعد از رفع نواقص ناشی از آتش سوزی دوباره به مدار برگشت و فرآیند تولید در حال انجام است.

 وی با بیان اینکه  این شرکت بزرگترین تولیدکننده قیر در خاورمیانه است افزود: ظرفیت سالیانه تولید قیر این شرکت چهار میلیون تن است که بخشی برای رفع نیاز داخلی و بخشی به کشورهای خاورمیانه صادر می‌شود.

 مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد گفت: آبادان توان تولید سالانه ۷۸۶ هزار تن و روزانه ۲۴۰۰ تن قیر را دارد که از طریق بندر امام خمینی امکان صادرات فراهم است و بخش عمده تولیدات کارخانه آبادان از این طریق به مقاصد بین‌المللی صادر می‌شود.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار