سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹

Tuesday, 9 March , 2021

ماجرای افزایش حق مدیریت در دانشگاه آزاد

افزایش حق مدیریت در دانشگاه آزاد با انتقاد برخی اساتید و هیئت‌های علمی این دانشگاه‌ همراه شد که خوزستان هم از ماجرا مستثنی نبود.

افزایش حق مدیریت در دانشگاه آزاد  با انتقاد برخی اساتید و هیئت‌های علمی این دانشگاه‌ همراه شد که خوزستان هم از ماجرا مستثنی نبود.

این افزایش حقوق درحالی صورت می‌گیرد که چندی پیش بیش از ۷۰۰ عضو هیات علمی و کارمند واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در نامه‌ای به رییس این دانشگاه، خواستار حل مشکلات مالی خود شده بودند.

پرداخت معوقات، پرداخت حقوق و مزایای کامل در موعد مقرر و تلاش برای همسان‌سازی حقوق و دیگر مزایای اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد با همکاران هم‌مرتبه در دانشگاه‌های دولتی از مطالبات نویسندگان این نامه بوده است.

افزایش حق مدیریت مصوبه‌ای کشوری بوده و به دلیل انتقادات مطرح شده گفته میشود که در اغلب استان ها اجرا نشده است و حالا برخی انتظار دارند رئیس دانشگاه آزاد خوزستان هم به این مصوبه تن ندهد.

انتقاد رئیس بسیج اساتید کشور

در همین رابطه رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نامه‌ای به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خواستار ابطال مصوبه افزایش حق مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی شد.

در این نامه آمده است: “جناب آقای دکتر تهرانچی! در احترام به مصائب مردم، استادان و کارکنان خدوم دانشگاه آزاد اسلامی مصوبه افزایش سیصد در صددی حق مدیریت و سرپرستی واحد های آن دانشگاه را باطل کنید! ”

همچنین در این نامه آمده است: “با توجه به اینکه برخی از خیر خواهی‏‌های مشابه غیر رسانه‏‌ای قبلی موثر واقع نشد و نیز عطف به ضرورت ایفای وظایف ملّی و انقلابی در نهضت استادی، و نیز در جلوگیری از پندار غلط تأیید اینگونه تصمیمات ناصواب از سوی نهضت استادی بسیج نزد برخی نخبگان دغدغه‌مند و یا مغرضین، به انتشار عمومی این نامه مبادرت شد، از این رو نظر به اهمیت موضوع، انتظار جامعه‌ی استادی بسیج دانشگاه‌های کشور این است تا در اسرع وقت نسبت به تصحیح مصوبه‏‌ی مذکور اقدام و نتایج آن به استحضار شریف استادان و کارکنان محترم برسد.”

پاسخ دانشگاه آزاد خوزستان

 دانشگاه آزاد خوزستان در واکنش به این انتقادها برای خبرگزاری فارس توضیحاتی ارسال کرده است که در ادامه می خوانید:

«افزایش حقوق انجام شده طبق بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است و واحد های دانشگاهی مجری بخشنامه های ابلاغی می‌باشند. در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به دلیل عدم وجود نقدینگی برخی واحد ها با حدود ۳ماه تأخیر بخشنامه مذکور را اجرایی نمود، که این افزایش حقوق طبق نظام رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است.

در نظام رتبه بندی هر دانشگاهی که فعالیت های علمی ، فرهنگی ، پژوهشی ، نوآوری و درآمد زایی بهتری داشته باشد، پرداخت حقوق و دستمزد بیشتری دارد و در این راستا کمک می شود که واحدهای تابعه هر استان در نظام رتبه بندی تلاش مضاعف در جهت کسب رتبه های بهتر و بالاتر داشته باشند و این باعث بالا رفتن سطح دانشگاه ها در کل کشور می شود.

 طرح ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس رهنمودهای رهبر انقلاب در سال ۰۸/۰۳/۹۸ در جلسه با اساتید، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه ها برنامه ریزی شده است.»

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار