سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹

Tuesday, 9 March , 2021

  • پنج‌شنبه / 21 ژانویه 2021 / 14:13
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 15643
  • خبرنگار : 104

کاهش استفاده از ماسک و افزایش حضور در بازارهای اهواز

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: استفاده از ماسک بسیار کاهش یافته و از طرفی نیز حضور در بازارها و شرکت در دورهمی‌های خانوادگی افزایش یافته است که این موارد، زنگ خطری برای همه ما است.

امراله مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در شرق اهواز، اظهار کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت شیوع کرونا بهتر شده است اما مردم باید بدانند این وضعیت، نتیجه همکاری خوب آن‌ها در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بوده است.

وی با اشاره به کاهش شدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از مردم، افزود: در حال حاضر استفاده از ماسک بسیار کاهش یافته و از طرفی نیز حضور در بازارها و شرکت در دورهمی‌های خانوادگی افزایش یافته است که این موارد، زنگ خطری برای همه ما است.

مردانی بیان کرد: بیشترین فراوانی موارد شناسایی‌شده کرونا در شرق اهواز در مناطق کوروش، زیتون و پاداد است. البته موارد به صورت هفتگی بررسی می‌شوند و ممکن است فراوانی در مناطق مختلف در هفته آینده تغییر کند.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: در حال حاضر در حوزه شرق اهواز هنوز مراجعات به مراکز ۱۶ ساعته و آمار مبتلایان افزایشی نشده است اما کاهش پروتکل‌های بهداشتی، زنگ خطر را به صدا درآورده است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیان کرد: از همشهریان می‌خواهیم همچنان استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، پرهیز از حضور در تجمعات و مراسم و همچنین رعایت فاصله‌گذاری را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار