سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹

Tuesday, 9 March , 2021

دزفول در وضعیت هشدار پیک سنگین کرونا است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول وضعیت کرونا در این شهرستان را نگران کننده دانست و گفت: دزفول در وضعیت هشدار پیک سنگین کرونا قرار دارد.

علی قمیشی روز شنبه در گفت و گوی رادیویی افزود: مثبت شدن تست‌ها و افزایش آمار بستری‌ها همه گواه این است که درحال ورود به پیک سنگین کرونا هستیم البته شرایط شهرستان دزفول به بدی شهرهای دیگر خوزستان نیست ولی نگرانیم.

وی ادامه داد: ممکن است مانند پیک‌های قبلی چند روز دیرتر وارد پیک سنگین و افزایش بستری در بیمارستان دزفول شویم ولی در هر حال لکنون در وضعیت هشدار پیک سنگین هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه خوزستان تنها استان قرمز و پرخطر کشور از نظر کرونا است ‌و ۱۱ شهر قرمز کشور در این استان قرار دارند، گفت: استان خوزستان از نظر آمار و تعداد بستری‌ها وضعیت نگران کننده‌ای دارد به همین منظور دیروز نشست فوق العاده‌ای در مرکز استان برگزار و هماهنگی‌های لازم انجام شد؛ امید است با همکاری مردم بتوانیم این وضعیت را پشت سر بگذاریم.
وی خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خودداری از برگزاری دورهمی و تجمع شد و افزود: روز پدر را درپیش داریم که باید مراقبت کنیم تا موجب آسیب شهروندان و اقوام نشویم؛ به طور قطع پدرها راضی به ایجاد مشکل برای فرزندان خود نیستند.
قمیشی اظهارداشت: اگر کادر درمان متوجه شوند که مردم پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند در روحیه آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت لذا از شهروندان انتظار می‌رود برای قدردانی از کادر درمان، امنیت و نهادهای حاکمیتی از انجام کارهای غیرضروری اجتناب کنند.
وی افزود: انتظار  می‌رود با تحقیقات علمی انجام شده، در ماه‌های آینده با آغاز واکسیناسیون عمومی، مردم از خدمات درمانی بهره مند می‌شوند.

شهرستان دزفول در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار