سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰

Tuesday, 20 April , 2021

  • چهارشنبه / 24 فوریه 2021 / 13:48
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 16274
  • خبرنگار : 104

دلار وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد؛ سکه روند افزایشی در پیش گرفت

در بازار امروز سکه امامی با رشد ۴۱ هزار تومانی قیمت مواجه شد و ۱۱ میلیون ۲۳۸ هزار تومان ارزش گذاری شد همچنین علی رقم خبر آزادسازی یک میلیارد دلار از ارزهای بلوکه شده ایران توسط کره جنوبی دلار با افزایش قیمت بیش از ۵۰۰ تومانی مواجه شد و ۲۵ هزار و ۲۱۴ تومان قیمت خورد.

افت و خیز قیمت سکه و طلا
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۰۵ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار  با هزار و ۲۰۰  تومان افزایش یک میلیون و ۹۲ هزار و ۷۰۰ تومان ارزش گذاری شد. سکه طرح قدیم با افت ۴۸ هزار تومانی ۱۰ میلیون و ۸۹۸ هزار  و ۹۰۰ تومان بر روی تابلوی طلا فروشی‌ها ثبت شد.

نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هم به ترتیب۶ میلیون و ۵۲۵ تومان،۴ میلیون و ۸۵ تومان، ۲ میلیون و ۴۰۵ تومان قیمت خورد.

جهش  قیمت دلار 
دلار با رشد ۵۷۲ تومانی قیمت ۲۵ هزار و ۲۱۴ تومان روی تابلوی صرافی‌ها ثبت شد.

یورو با رشد ۱۸۰ تومانی به قیمت ۳۰ هزار و ۵۰ تومان به فروش می رسد.

 

دلار جهانی نیز در معاملات روز جاری در برابر رقیبانش کاهش پیدا کرده و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم کاهش یافت.
تورم ناشی از اجرای برنامه های محرک مالی، قیمت طلا را تقویت می کند اما از سوی دیگر بازده اوراق قرضه را بالاتر می برد که به نوبه خود هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد.
اظهارات پاول نشان داد که محرکهای مالی بعید است تا شش ماه آینده جمع شوند و افت ارزش دلار آمریکا و تاثیر احتمالی آن بر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی، عوامل تاثیرگذار بر روند قیمت طلا خواهند بود.
سرمایه گذاران همچنان به بسته کمک مالی کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا متمرکز مانده اند که انتظار می رود تا پایان هفته جاری تصویب شود.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار