سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰

Tuesday, 20 April , 2021

بزرگان طوایف برای مهار کرونا در خوزستان مشارکت کنند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بزرگان طوایف و فعالان اجتماعی برای مهار و کنترل و اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در این شرایط سخت کرونایی استان ورود کنند.

دکتر علی خدادادی شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: برای استفاده از ظرفیت بزرگان و فعالان اجتماعی، نشستی با بزرگان طوایف آبادان به منظور تشریح شرایط بحرانی شیوع کرونا و ضرورت پرهیز از برگزاری هرگونه مراسم و تجمع غیرضروری، برای مهار این ویروس خطرناک داشتیم .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: امروز سیل بندهای جامعه ما مدافعان سلامت هستند، اگر نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و پرهیز از ترددهای غیرضروری در معابر شهری و روستایی اهتمام لازم به عمل نیاید متاسفانه امکان شکسته شدن این سیل بندها و افزایش غیرقابل کنترل این بیماری به وجود می‌آید که تبعات انسانی آن غیرقابل جبران خواهد بود.

وی بیان کرد: بزرگان طوایف نقش مهمی در راهنمایی مردم برای رعایت دستورات بهداشتی در این شرایط برای نجات و خروج از وضعیت قرمز خوزستان دارند و با همراهی آنها امکان افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در جامعه و کاهش ابتلا  میسر می شود.
دکتر خدادادی در ادامه بر لزوم افزایش فعالیت‌های اجتماع محور برای مقابله با کرونا به ویژه در روستاها با استفاده از ظرفیت‌های خانه‌های هلال و اقشار مختلف، تاکید کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد:  میثاق نامه ای با بزرگان طوایف آبادان برای همکاری و مشارکت برای راهنمایی مردم و آموزش پروتکل‌های بهداشتی تنظیم و به امضای بزرگان طوایف شرکت کننده در نشست رسید.
وی ابراز امیدواری کرد: با وحدت و همدلی همگانی شرایطی فراهم آید تا رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی تحقق یافته و شاهد کاهش میزان ابتلا باشیم و خوزستان بار دیگر از وضعیت قرمز کرونا خارج و پایدار گردد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق گفته استاندار خوزستان روزانه به طور متوسط ۲ هزار تست کرونای مثبت در اهواز ثبت می شود.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار