شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰

Saturday, 19 June , 2021

مشکلات بی پایان گاما و وعده‌های بی‎‎‌سرانجام

نبود کمترین امکانات حتی آب شرب، مشکلات بی پایان و وعده‌های تحقق نیافته زندگی را بر اهالی روستای گاما بندرماهشهر سخت کرده است.

روستای گاما که تازگی‌ها نامش به ولی‌عصر تغییر یافته است یکی از مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار شهرستان بندرماهشهر و شهر بندرامام خمینی(ره) است که تا پیش از سال ۱۳۹۶ جز سکونتگاه‌های غیررسمی شناخته می‌شد.

نام گاما اولین بار در اغتشاش آبان ۹۸ شنیده شد روستایی که با توجه به قرارگیری بر چهار راه مهم و حساس منطقه، مسیرهای بندرماهشهر- شهر بندرامام خمینی(ره)، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی- آزاده راه ماهشهر- اهواز و بسته شدن این مسیر در آن روزها خبر ساز شد.

پس از گران شدن یک شبه بنزین با بسته شدن این شاه راه مهم، مسیر تردد به ۲۷ پتروشیمی منطقه، باربری از پتروشیمی‌ها و اداره بنادر و کشتیرانی بندرامام خمینی(ره) به اهواز و از اهواز به سایر مناطق کشور و همچنین باربری به استان‌های شرقی استان خوزستان متوقف شد.

پس از فروکش کردن اعتراضات تصمیم گرفته شد تا برای حل اساسی مشکلات روستا،خانوارهای ساکن گاما به مکانی مناسب‌تر جابجا شده تا علاوه بر تامین امکانات اولیه برای اهالی آنها از بروز اتفاقات ناگوار مشابه جلوگیری شود.

حالا دو سال از آن حوادث تلخ و وعده‌های شیرین مسوولین گذشته است و خبرنگار فارس برای پیگیری آخرین وضعیت مشکلات روستای گاما و بررسی راستی آزمایی وعده‌های مسوولان دوباره پا به این منطقه گذاشت تا از نزدیک موضوع را بررسی کند

هیچ امکاناتی نداریم…

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار