جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱

Friday, 7 October , 2022

وزارت راه ایمن سازی جاده‌های خوزستان را با فوریت دنبال کند

استاندار خوزستان گفت: وزارت راه و شهرسازی بهره‌برداری و ایمن سازی جاده‌های استان را باید بر اساس اولویت بندی‌ مورد پیگیری قرار دهد.

به نقل از سایت استانداری خوزستان قاسم سلیمانی دشتکی استاندار این استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تصادفات منجر به فوت اخیر در مسیر باغملک به هفتکل باعث نگرانی‌های زیادی شده است که باید مجموعه دستگاه های وزارت راه و شهرسازی نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با ابراز همدردی با خانواده‌های متوفیان حوادث اخیر در این مسیر جاده‌ای افزود: موضوع ایمنی جاده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا می‌بایست موضوع فرهنگ رانندگی نیز بیش از پیش ترویج و تبلیغ شود.

استاندار خوزستان گفت: هرچقدر یک جاده از زیرساخت‌های ایمن و علائم رانندگی کافی برخوردار باشد، اما رعایت اصول رانندگی جنبه انکار ناپذیر پیشگیری از بروز حوادث جاده‌ای محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تسریع در بهره‌برداری پروژه‌های راه سازی مطالبه جدی مجموعه مدیریت ارشد استان از وزارت راه و شهرسازی است، ادامه داد: در مسیر باغملک به هفتکل، پروژه‌های متعددی تعریف شده است که به دلایل مختلفی، تکمیل و بهره‌برداری آنها با چالش‌هایی از جمله وجود معارض خصوصی و دولتی و همچنین محدودیت منابع همراه است.

قاسم سلیمانی دشتکی با بیان اینکه از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور عملیات اجرایی قطعاتی از کریدور اهواز به لردگان آغاز شده است، تصریح کرد: بخش مهمی از این مسیر شریانی، تکمیل پروژه‌های راهسازی از مقطع غیزانیه- هفتکل به باغملک را دربرمی‌گیرد که می‌تواند به افزایش ایمنی تردد در جاده‌ها منجر شود.

سلیمانی دشتکی تصریح‌کرد: در نقاطی از این مسیر، به دلیل وجود لوله‌های نفتی و یا خطوط شبکه برق، عملیات اجرایی پروژه‌های راهسازی با مشکلاتی همراه هستند که به زودی در نشستی با حضور مدیران عامل شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب و برق منطقه‌ای در این رابطه تعیین تکلیف خواهد شد.

وی به اجازه پلیس راه خوزستان برای به زیر ترافیک رفتن پنج کیلومتر از جاده ساخته شده در مسیر شهرستان هفتکل اشاره‌ و بیان کرد: این مسیر طی سه روز گذشته به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تحویل داده شد اما تجهیزات و علائم ایمنی این قطعه همچنان نیازمند افزایش است.

ایمنی مسیر هفتکل به باغملک نباید معطل تکمیل پروژه کریدور اهواز- لردگان شود

سلیمانی دشتکی ارتقاء شاخص‌های ایمنی تردد در مسیرهای جاده‌ای را از جمله وظایف وزارت راه و شهرسازی عنوان‌ و اذعان کرد: کریدور اهواز به لردگان از پروژه‌های استراتژی کشور محسوب می‌شود، با وجود اینکه بهره‌برداری این پروژه می‌تواند به کاهش تصادفات مسیر هفتکل به باغملک منجر شود اما بهره‌برداری از آن زمانبر خواهد بود.

وی اضافه‌کرد: بر همین اساس از مجموعه وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خواسته می‌شود نسبت به ارتقاء شاخص‌های ایمنی مسیرهای فعلی و تعریض جاده‌های این مسیر اقدام جدی را در دستور کار قرار دهند.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه پروژه‌های راهسازی در استان خوزستان به ویژه در مسیر هفتکل به باغملک از حمایت منابع مالی استانی برخوردار خواهد شد گفت: وزارت راه و شهرسازی و همچنین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز از منابع اعتباری مالی ویژه‌ای برخوردار است که می‌تواند در  تکمیل پروژه‌های راه سازی استان تسریع ایجاد کند.

استاندار خوزستان با ابراز نگرانی از فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی در مسیر باغملک به شهرستان هفتکل بیان‌ کرد: وزارت راه و شهرسازی بهره‌برداری و ایمن سازی جاده‌های استان را باید بر اساس اولویت بندی‌ مورد پیگیری قرار دهد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار