پنج شنبه, ۲۵ شهریور , ۱۴۰۰

Thursday, 16 September , 2021

  • چهارشنبه / 1 سپتامبر 2021 / 22:13
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 17334
  • خبرنگار : 104

استاندار خوزستان:فرمانداران نسبت به برپایی آیین‌های عزا سختگیر باشند

استاندار خوزستان:فرمانداران نسبت به برپایی آیین‌های عزا سختگیر باشند

قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در حاشیه نشست ستاد مدیریت کرونا خوزستان بیان کرد: سه روز پیش آیین ترحیمی با جمعیت چند هزار نفری در باغملک برگزار شد که می‌تواند به انتشار بیماری کمک کند لذا فرمانداران نباید اجازه برگزاری این گونه آیین‌ها را بدهند.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی طرح بی نظیری است که احساس می کنم از رونق افتاده است گفت: این طرح سه وظیفه مهم شناسایی بیماران کرونایی و پیشگیری از حضور آنان در جامعه، شناسایی و رهگیری بیماران جدید و مراقبت از افراد مسن و زمینه دار را بر عهده دارد لذا تقاضا دارم مشکلات طرح از نظر حمل و نقل و امکانات هر چه سریعتر برطرف شود.

استاندار افزود: در سفر رییس جمهوری به خوزستان پیشنهاد سهمیه بیشتر واکسن، پرداخت مطالبات کادر بهداشت و درمان و تامین امکانات پزشکی برای استان ارایه و با این موضوع موافقت شد بنابراین لازم است که هر چه سریع تر این موارد از طریق نامه نگاری پیگیری شود.

وی ادامه داد:: خوزستان استانی مرزی بوده و نبض اقتصادی کشور را در اختیار دارد به طوریکه روزانه هزاران کامیون وارد استان می‌شود و احتمال آلوده کردن مردم خوزستان به مراتب بیشتر از سایر نقاط کشور است به همین دلیل سهمیه واکسن ما باید حداقل ۲ تا سه برابر شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه با اظهار ناراحتی از کسانی که امر واکسیناسیون را جدی نمی‌گیرند گفت: در برخی شهرستان‌ها تنها ۱۰ درصد واکسن تزریق شده در حالی که برخی از شهرستان‌های استان تا ۴۰ درصد جمعیت خود را واکسینه کرده‌اند. لازم است که در برخی نقاط با بزرگان و شیوخ نشست‌هایی برگزار شود و مردم را به سمت واکسیناسیون تشویق کنند.

وی با اشاره به کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در خوزستان افزود: هر دستگاهی که به دلیل رعایت نکردن پاین شیوه‌نامه‌ها سه بار اخطار دریافت کند باید به هیات تخلفات معرفی شود.

استاندار خوزستان گفت: کادر بهداشت و درمان سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا بوده و شبانه روز در حال تلاش هستند و کسی حق ندارد خط مقدم را تضعیف کند.

وی افزود: در خط مقدم ممکن است به دلیل شرایط بحرانی کارها به صورت کامل انجام نشود اما همینکه این افراد جانشان را کف دست گذاشته‌اند و در بیمارستان‌ها با شرایط وخیم حضور داشته و بیماران را درمان می‌کنند روی چشم ما جا دارند.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: کسانی که در گوشه و کنار شعار داده و عوام فریبی می‌کنند بهتر است کار خودشان را بکنند و دست از تخریب بردارند.

وی افزود: با توجه به آمادگی بسیج جامعه پزشکی خوزستان برای تجهیز بیمارستان شفا اهواز و خدماتدهی این مرکز به بیماران کرونایی، لازم است اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در خوزستان زیرپوشش واکسیناسیون قرار گرفتند که از این تعداد حدود یک میلیون و ۸۰ هزار نفر تنها یک دز دریافت کرده‌اند.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار