چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

Wednesday, 8 December , 2021

  • پنج‌شنبه / 14 اکتبر 2021 / 14:31
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 17791
  • خبرنگار : 104

طاعون نشخوارکنندگان کوچک در خوزستان گزارش نشده است

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: تاکنون گزارشی توسط مامورین حفاظت محیط زیست در مناطق حفاظت شده از وجود بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری از اهواز، محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در پاسخ به مشاهده طاعون نشخوارکنندگان در استان اظهار کرد:با پایش مستمر محیط‌بانان در مناطق و مشاهدات مردمی، موردی از ابتلا حیات وحش به بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک(ppr) در مناطق حفاظت‌شده استان، گزارش نشده است.

وی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در راستای پیشگیری از این بیماری در محل‌هایی که امکان تداخل دام اهلی با گونه‌های حیات وحش دارند، دام‌های اهلی را واکسینه کرده تا از انتقال این بیماری جلوگیری به عمل آید.

اشرفی گفت: به صورت مستمر آبشخورهای طبیعی که حیات وحش از آنها استفاده می‌کنند در مناطق، ضد‌عفونی و شستشو می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان در شرح جزئیات این بیماری بیان کرد: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، یک بیماری عفونی حاد ویروسی و کشنده در نشخوارکنندگان کوچک اهلی و حیات وحش است که با ایجاد واگیری و تلفات بالا، خسارات اقتصادی قابل توجهی در این گونه دام‌ها به وجود می‌آورد.

وی افزود: بیماری PPR به نام‌های دیگری مانند طاعون بزی، Kata ، طاعون گاوی کاذب، کمپلکس پنومو – آنتریت و سندرم استوماتیت و پنوموآنتریت نیز شناخته می‌شود.

برچسب‌ها:

سال حمایت از کالای ایرانی

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار