جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲

Friday, 29 September , 2023

آغاز ثبت‌نام برای دریافت صدور پروانه موکب‌داری اربعین در خوزستان

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: ثبت‌نام برای صدور پروانه موکب‌داری اربعین حسینی ۱۴۰۱ در خوزستان از روز دوشنبه همزمان با هفته کرامت شروع شد تا نخستین گام برای آماده سازی پیاده روی اربعین حسینی در مسیر‌های منتهی به مرز‌های چذابه و شلمچه برداشته شود.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی، رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خوزستان اظهار کرد: متقاضیان برپایی موکب‌های اربعین، با توجه به گرمای هوای منطقه و در پیش رو بودن ماه‌های گرم سال، باید امکانات و تجهیزات سرمایشی و توان تامین آب و یخ را داشته باشند.
به گفته او، ثبت نام برای صدور پروانه موکب داری و تمدید آن تا اطلاع بعدی به نشانی http://mokeb.atabat.org امکان پذیر است.
رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خوزستان تزریق سه دُز واکسن کرونا برای خادمان موکب‌های اربعین را اجباری عنوان کرد.
این مقام مسئول می‌گوید: همه موکب‌های اربعین با آمادگی صد درصدی برای پذیرایی، اسکان و تغذیه به ویژه تامین نوشیدنی مورد تایید بهداشت را داشته باشند.
حجت الاسلام موسوی از همه موکب‌های توانمند خوزستانی که قادر هستند در مرز‌های شلمچه و چذابه و در خاک عراقی خدمات قابل قبولی به زایران اربعین داشته باشند خواست آمادگی خود را در سامانه اعلام و پروانه موکب داری را دریافت کنند.
او گفت: هرگونه اقدام در راستای اسکان، تغذیه و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اربعین باید با هماهنگی و کسب مجوز از کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی انجام پذیرد.
به گفته رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خوزستان، مطمئن‌ترین روش اهدای نذر برای اربعین، مراجعه به درگاه ستاد توسعه و بازسازی عتبات و بخش پرداخت نذورات و انتخاب گزینه اربعین حسینی به نشانی https://atabat.org/fa/onlinepayment/form است.
پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال حدود پنج میلیون زایر از ایران به عتبات عالیات مشرف شوند مشرف شوند.
اربعین سال‌های گذشته حدود یک هزار و ۵۰۰ موکب اربعین در مسیر‌های منتهی به مرز‌های چذابه، شلمچه، خاک عراق و ورودی‌های استان خوزستان به یک میلیون زائر اربعین خدمت رسانی کردند.
سه سال گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا و مسایل امنیتی عراق، زائران اربعین موفق به حضور در کنگره اربعین حسینی و زیارت حرم‌های مطهر در شهر‌های نجف اشرف، کربلای معلا، کاظمین و سامرا نشدند.
موکب‌های اربعین در خوزستان درسال‌های اخیر با انگیزه الهی، خدمات زیادی در امدادرسانی به سیل زدگان و زلزله زدگان، کمک به مهار کرونا و تامین وسایل بهداشتی و تغذیه کادر درمانی ارائه کردند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار