جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲

Friday, 29 September , 2023

۱۳ مدرسه خیر ساز در اهواز در انتظار نصب انشعاب آب و برق هستند

رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: ۱۳ مدرسه خیر ساز در این ناحیه آموزشی وجود دارد که به دلیل همکاری نکردن از سوی شرکت‌های مربوطه برای ایجاد انشعاب آب و برق، تاکنون بهره برداری نشده‌اند.

صادق نیسی گمراوی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: طبق دستورالعمل مصوب، خیران مدرسه ساز از پرداخت هزینه انشعاب مدارسی که می‌سازند معاف هستند و شرکت های آب و برق باید انشعاب را بدون دریافت هزینه از خیر، نصب کنند.

وی افزود: متاسفانه در مواردی همکاری نکردن این شرکت‌ها باعث می‌شود تا مدارس خیر ساز مورد استفاده و بهره برداری قرار نگیرند این در شرایطی است که نیاز مبرم به فضای آموزشی جدید در این ناحیه آموزشی وجود دارد.

گمراوی در ادامه با بیان اینکه ۲۴ مدرسه قدیمی و فرسوده در این ناحیه آموزشی وجود دارد ادامه داد: برخی مدارس به حدی فرسوده هستند که حضور دانش آموزان در این مدارس بسیار خطرناک است.
رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز افزود: با توجه به مهاجرت زیاد و بدون پیش بینی جمعیت به مناطق زیرپوشش ناحیه یک آموزش و پرورش اهواز، کمبود فضای آموزشی در این منطقه بسیار مشکل ساز شده است، لذا ایجاد فضای آموزشی جدید در این منطقه بسیار نیاز است.

گمراوی بیان کرد: به عنوان مثال در منطقه اکباتان اهواز با یکهزار و ۵۰۰ خانوار یک مدرسه وجود ندارد. ۳۰ مدرسه خیر ساز هنوز تکمیل نشده و با معضل بزرگی با فضای آموزی در این ناحیه روبه رو هستیم.

شهرستان اهواز دارای چهار ناحیه آموزشی است که ناحیه یک آموزشی اهواز به دلیل وجود شهرک‌های تازه ساز و وجود مناطق کم برخوردار با داشتن بیش از ۸۵ هزار دانش آموز زیرپوشش، یکی از پر تراکم ترین نواحی آموزشی اهواز است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار