پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • چهارشنبه / 16 نوامبر 2022 / 12:25
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 21459
  • خبرنگار : 104

برگزاری مسابقات قرآن و عترت بسیج خوزستان از ۲۸ آبان

بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیجیان سپاه حضرت، ولی عصر (عج) خوزستان، به مناسبت هفته بسیج، شنبه، ۲۸ آبان برگزار می‌شود.

مدیر دارالقرآن بسیجیان سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان گفت: این افتتاحیه در قالب محفل انس با قرآن کریم برگزار می‌شود و با تلاوت قاسم مقدمی، قاری بین‌المللی، سید کریم موسوی، مبتهل بین‌المللی و اجرای گروه تواشیح سبطین همراه خواهد بود.

علی سواری با بیان اینکه مرحله استانی این مسابقات، دی ماه برگزار می‌شود، گفت: در حال حاضر، مسابقات مرحله حوزه و پایگاه در استان در حال برگزاری است و اواسط آذر ماه، مرحله شهرستانی (مرحله ناحیه‌ای) برگزار می‌شود.

گفتنی است، بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج در بخش‌های فردی‏، خانوادگی، گروهی و ایده پردازی قرآنی طراحی شده است. در بخش فردی، علاقه‌مندان امکان شرکت در ۲۳ رشته در زمینه حفظ قرآن‏، حفظ موضوعی، صحیح‌خوانی قرآن، ترتیل خوانی، قرائت، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را دارند.

در بخش خانوادگی، هر کدام از اعضای خانواده شامل پدر، مادر و فرزندان زیر ده سال و بالای ده سال یک فعالیت قرآنی انجام می‌دهند که جزئیات آن در پایگاه اینترنتی دارالقرآن بسیج به نشانی https://quranbsj.ir ذکر شده است.

بخش دیگر این مسابقات، گروهی است. در تمامی مراحل همه اعضای گروه در کنار هم در زمان مسابقه حضور پیدا می‌کنند و هر کدام در رشته خود به رقابت می‌پردازند.

در بخش ایده‌پردازی قرآنی نیز، افراد، مؤسسات و پایگاه‌هایی که ایده‌ای نو در زمینه‌های قرآنی دارند می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

ایده‌ها باید حول چهار موضوع «تبدیل شدن همه مساجد به پایگاه‌های قرآن کریم» ‏، «ترویج انس عمومی جامعه با قرآن کریم بواسطه خواندن روزانه یک صفحه از قرآن کریم توسط آحاد جامعه» ‏، «تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم با روش‌های نوین» و «ایجاد فرهنگ عمومی همراه داشتن همیشگی قرآن جیبی در بین آحاد جامعه» باشد. این بخش فقط مرحله کشوری دارد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار