جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲

Friday, 29 September , 2023

  • چهارشنبه / 13 سپتامبر 2023 / 12:50
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22043
  • خبرنگار : 104

مهلت یکماهه برای ثبت اعتراض داوطلبان انتخابات

رئیس ستاد انتخابات خوزستان: داوطلبانی که در مرحله پیش ثبت نام انتخابات مشکل داشتند، به مدت یک ماه فرصت دارند اعتراض خود را ثبت کنند.

عبدالله افرازه شهاوند با بیان اینکه در مجموع ۲ هزار و ۵۴۵ نفر در حوزه‌های انتخابیه خوزستان برای کاندیداتوری مجلس پیش ثبت نام کردن، افزود: این تعداد نسبت به دور قبل انتخابات مجلس، افزایش ۳ برابری داشته است و مقدمه و نشانه حضور پرشور مردم در انتخابات محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پس از بررسی پیش ثبت نام کاندیدا‌ها در مهرماه، نتایج اعلام خواهد شد، افزود: هر کاندیدایی که کد رهگیری دریافت کرده باشد امکان ثبت نام دارد و کاندیدا‌هایی که مشکل در پیش ثبت نام داشتند، از ۲۶ شهریور تا ۲۶ مهرماه و به مدت یکماه فرصت دارند تا اعتراض خود را ثبت کنند.

افرازه شهاوند می‌گوید: شیوه نامه‌هایی که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده، برای همه فرمانداری‌ها ارسال و به فرمانداران تاکید شده در زمان باقیمانده نسبت به انجام آن اقدام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان با اشاره به اینکه قبلاً فرایند و زمانبندی انتخابات از زمان دستور شروع تا روز برگزاری، ۸۳ روز بود که در قانون جدید به ۲۰۹ روز رسیده است، ادامه داد: شرایط بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها آسان‌تر و زمان کافی برای بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها در نظر گرفته شده و هر نامزد زمان کافی برای ثبت نام و اعتراض دارد، همچنین این تغییرات برای کاندیدا‌ها زمان لازم را مهیا می‌کند تا ظرف حداکثر یک ماه پس از پیش ثبت نام نسبت به رفع نواقص پرونده خود اقدام کند.

شهاوند اضافه کرد: به همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات توصیه شده براساس جدول زمانی برگزاری انتخابات پیش بروند و با توجه به زمان خوب باقی مانده کار‌ها و روند آماده سازی انجام شود.

وی ادامه داد: در زمینه سلامت انتخابات، یکی از مهمترین موضوعات، ضرورت بی طرفی و عدم جانبداری هیأت‌های اجرایی و دست‌اندرکاران انتخابات استف بنابراین فرمانداران باید در این زمینه به تکالیف قانونی و شرعی خودشان عمل کنند، ستاد انتخابات استان در این زمینه نظارت جدی خواهد داشت.

شهاوند مسئله آماده سازی زیر ساخت‌ها در روند برگزاری انتخابات و رأی گیری را بسیار مهم دانست و افزود: تمهیدات لازم از سوی دست‌اندرکاران پیش بینی شده تا مشکلی برای حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی به وجود نیاید.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار