پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • چهارشنبه / 20 سپتامبر 2023 / 12:17
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22111
  • خبرنگار : 104

ذخیره‌سازی افزون بر ۲۶ هزار تن برنج در انبار‌های بندر امام خمینی

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان: سه هزار تن برنج در انبار‌های استان و همچنین ۲۶ هزار و ۲۰۰ تن برنج هندی وارداتی با هدف نگهداری محصولات استرتژیک در انبار‌های بندر امام ذخیره سازی شده است.

امید جهان نژادیان  با بیان اینکه هیچ گونه نگرانی برای تامین برنج در بازار وجود ندارد بیان کرد: هرگاه نیاز به تامین برنج در بازار استان باشد توزیع این محصول انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه خوزستان دروازه ورود کالا‌های اساسی به کشور است افزود: با خرید تضمینی بسیار خوب گندم در سال جاری، ۷۰۰ هزار تن از این محصول تولیدی، در سیلو‌های استان ذخیره سازی شده است.

به گفته جهان نژادیان، همچنین مازاد بر نیاز مصرف گندم در خوزستان، به دیگر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان اظهار کرد: در حوزه شکر نیز هفت هزار تن در کارخانه‌های استان ذخیره سازی شده که ذخیره استراتژیک ملی محسوب و در صورت اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، توزیع می‌شود.

جهان نژادیان ادامه داد: سهم شکر مورد نیاز بازار استان به صورت ماهانه ابلاغ می‌شود، اما چون خوزستان یکی از قطب‌های تولید شکر کشور است هیچگاه در تامین این محصول با مشکلی روبه‌رو نیستیم.

وی گفت: ۱۵۹ هزار تن روغن خام در مخازن بندر امام (ره) برای مصرف واحد‌های تولید روغن خوراکی استان ذخیره شده و نشان دهنده آن است که در بخش تامین و عرضه روغن خوراکی، التهابی وجود ندارد.

جهان نژادیان تاکید کرد: برای تخصیص روغن خام به کارخانه‌های تولید روغن خوراکی استان محدودیت و کمبودی نداریم.

خوزستان با داشتن هفت بندر تجاری و مرز‌های زمینی از مبادی‌های مهم امر صادرات و واردات در کشور است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار