پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • دوشنبه / 25 سپتامبر 2023 / 11:54
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22153
  • خبرنگار : 104

اشتغالزایی برای ۵ هزار نفر با بهره برداری پتروشیمی الماس ماهشهر

به گفته مدیرعامل پتروشیمی الماس ماهشهر، با بهره برداری از این طرح برای ۵ هزار نفر اشتغالزایی خواهد شد.

مهدی قارونی پتروشیمی الماس ماهشهر را بزرگترین واحد الفینی کشور دانست و گفت: این طرح با داشتن واحد‌های تولیدی الفین، پلی اتیلن سنگین و سبک خطی، بوتادین و با ظرفیت تولید بیش از ۲ میلیون تن محصول در سال، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان الفین و محصولات پلیمری در جهان به شمار می‌رود.

وی افزود: خوراک واحد الفین ترکیبی است و توسط پتروشیمی بندر امام خمینی و پالایشگاه بید بلند خلیج فارس از مجموعه هلدینگ خلیج فارس تامین می‌شود.

قارونی با بیان اینکه قرارداد فاز اول با یک شرکت داخلی منعقد و ۸۰ درصد مهندسی پایه نیز انجام شده است، ادامه داد: خرید‌های مختلف را شروع کرده‌ایم و از اوایل آذر ماه شمع کوبی‌ها آغاز خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی الماس ماهشهر با بیان اینکه تا پایان سال برای واحد‌های پایین دستی مجموعه هم برنامه‌ریزی نهایی شود، اضافه کرد: برنامه پیش بینی شده برای تکمیل فاز اول یعنی الفین ۴ سال است که تاکنون ۱۰ ماه از آن سپری شده است، اما امیدواریم در ۳ سال آینده شاهد راه اندازی کامل باشیم.

وی با بیان اینکه این طرح در زمان اجرا حدود ۵ هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند شد، گفت: همچنین پس از راه‌اندازی و بهره‌برداری ۲ هزار نفر در این مجموعه مشغول به کار می‌شوند.

قارونی می‌گوید: بر اساس مطالعات امکان‌سنجی ارزش فروش محصولات این مجتمع ۲ میلیارد دلار در سال خواهد بود و پیش بینی می‌شود سود خالص آن به ۵۰۰ میلیون دلار در سال برسد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار