پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • سه‌شنبه / 26 سپتامبر 2023 / 12:17
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22187
  • خبرنگار : 104

اجرای طرح خوزستان پاکیزه در شهر بستان

طرح خوزستان پاکیزه به مناسبت فرارسیدن فصل پاییز و آغاز سال تحصیلی جدید در شهر بستان از توابع شهرستان دشت آزادگان اجرا شد.

 سرپرسـت اداره حفاظت محیط زیست دشت‌آزادگان گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین چالش‌های زیست‌محیطی استان خوزستان و به ویژه دشت‌آزادگـان، مدیریت نامناسب و غیر استاندارد پسماند‌ها است، بنابراین به منظور حفاظت از محیط زیست نیازمند اجرای وظایف قانونی همه دستگاه‌ها و ارگان‌های اجرایی و فرهنگی و آموزشی است.

هادی جلالی افزود: در واقع اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی جهت کاهش تولید پسماند و کاهش اثرات مخرب زیست‌محیطی آن یکی از نیاز‌های اساسی جامعه ما تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از راهکار‌های مؤثر در پاکیزگی و نظافت عمومی شهر‌ها و روستاها، بسط فرهنگ زیست‌محیطی و جلب مشارکت توده مردمی از طریق تشویق، آموزش و برگزارى آیین‌ها و برنامه‌های پاکسازی عمومی است.

جلالی می‌گوید: به منظور بهبود وضعیت مدیریت پسماند، اداره حفاظت محیط زیست دشت‌آزادگـان، طرح خوزستان پاکیزه که مشارکت عمومی جهت پاکسازی جلوه‌های شهری را به دنبال دارد، در چندین نوبت در نقاط مختلف شهرستان اجرا می‌کند.

وی اضافه کرد: طرح یادشده این‌بار در شهر بستان (بستان پاک) با همکارى ناحیه سپاه، شهرداری و بسیج این شهر در استقبال از ماه مهر و آغاز فصل بازگشایی مدارس به منظور جلب مشارکت مردم برگزار شد.

جلالی گفت: سرآغاز اجرای ویژه‌برنامه بستان پاک توزیع کیسه زباله، دستکش و کلاه حامل شعار زیست محیطی به حاضرین جهت پاکسازی خیابان ساحلی و پارک مرکزی شهر بود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار