پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • سه‌شنبه / 26 سپتامبر 2023 / 11:14
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22181
  • خبرنگار : 104

درآمدزایی از هنر کپوبافی با تشکیل دبیرخانه در شهر جهانی کپو

معاون صنایع دستی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان قدم اول برای درآمدزایی از هنر کپوبافی را تشکیل دبیرخانه در دزفول به عنوان شهر جهانی کپو و ارتباط مداوم با دفتر مرکزی در غرب آسیا و ستاد مرکزی عنوان کرد.

شکرالله قاسمی قدم اول برای درآمدزایی بهتر از کپوبافی دزفول را تشکیل دبیرخانه در دزفول به عنوان شهر جهانی کپو و ارتباط مداوم با دفتر مرکزی در غرب آسیا و ستاد مرکزی دانست و گفت: با تشکیل دبیرخانه و ارتباط مستمر میان دبیرخانه‌های ملی/جهانی باهدف انتقال تجربیات می‌توان به گسترش تبلیغات صنایع دستی این شهرستان در سطح ملی و بین‌المللی کمک کرد.

 

وی شناسایی و معرفی آثار هنرمندان صنایع دستی در منطقه را عامل کمک به ارتقای سطح فروش و صادرات منطقه عنوان کرد و افزود: تقویت ارتباط میان شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع دستی ایران با سایر کشور‌ها و همچنین با الگوسازی برای تولیدات منطقه می‌توان به افزایش تولید و ایجاد بازار فروش مناسب و فروش بیشتر محصولشان صنایع دستی منطقه به درآمدزایی بیشتر و بهتر دست یافت.

قاسمی درخصوص مشکلات صنعتگران و حجم بالای تولیدات صنایع دستی در دزفول می‌گوید: به دلیل نبود امکاناتی مانند دسترسی به بازار فروش مناسب، صادرنشدن حجم بالایی از محصولات تولیدی، نداشتن دسترسی مستمر به مواد اولیه مرغوب، نبود امکان شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، اعطا نکردن اعتبار لازم جهت بیمه تامین اجتماعی صنعتگران و نبود اعتبار کافی جهت پرداخت تسهیلات مانع معرفی هنر صنایع دستی ما به جهان می‌شود.

معاون صنایع دستی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان درخصوص بیمه صنعتگران صنایع دستی گفت: هم‌اکنون امکان استفاده از بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر وجود دارد و در صورت تامین اعتبار از سوی دولت صنعتگران می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند، اما با توجه به وضعیت فعلی این امر در سال‌های اخیر اجرایی نشده است.

وی اضافه کرد: در صورت ایجاد توافق بین وزارتخانه و دولت برای تخصیص اعتبار به شهر جهانی دزفول نیز می‌توان امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی برای صنعتگران صنایع دستی را فراهم کرد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار