پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • پنج‌شنبه / 28 سپتامبر 2023 / 15:05
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22215
  • خبرنگار : 104

استقبال پرشور از مدال‌آوران فرنگی‌کار خوزستانی در بلگراد+ صحبت‌های مادر دادمرز و مهمدی

علاقه‌مندان به کشتی امروز استقبال پرشوری از علیرضا مهمدی و پویا دادمرز مدال آوران خوزستانی تیم ملی در جهانی صربستان در فرودگاه اهواز داشتند.

علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم مسابقات جهانی  کشتی فرنگی صربستان در بلگراد، به ترتیب صاحب گردن آویز نقره و برنز شدند. این دو کشتی امروز ششم مهرماه با استقبال پرشور مسئولان و علاقه مندان به کشتی از طریق فرودگاه شهید سلمیانی وارد اهواز شدند.

به گزارش ایسنا، علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان، عبدالله افرازه شهاوند معاون سیاسی اجتماعی استاندار، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، حمید بنی تمیم مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، علی محمدی رییس شرکت گروه ملی فولاد ایران، رمضان جمال پور رییس هیات کشتی استان از جمله مسئولان شرکت کننده در آیین استقبال از این ورزشکاران بودند.

خانواده های علیرضا مهمدی و پویا دادمرز نیز که اهل شهرستان ایذه هستند در این مراسم حضور داشتند و قرار است از این دو ورزشکار مجددا در شهر ایذه با حضور مردم این شهر، استقبال شود.

از نکات جالب توجه این مراسم، نواختن ساز و دهل محلی بود که فضای متفاوتی به مراسم استقبال داده بود.

همچنین ایمان محمدی، دانیال سهرابی، امین میرزازاده و مهدی محسن نژاد دیگر فرنگی کاران خوزستانی تیم ملی در جهانی صربستان بودند که میرزازاده به طلای سنگین وزن رسید. او و سهرابی به دلیل حضور در بازی های آسیایی امروز به خوزستان نیامدند و محمدی و محسن نژاد نیز مستقیما به شهرهایشان ایذه و بهبهان رفتند. محسن نژاد اگرچه در صربستان به مدال نرسید اما موفق شد به سهمیه المپیک دست پیدا کند.

فریبا بویری مادر علیرضا مهمدی درباره کسب مدال نقره فرزند خود در جهانی بلگراد، گفت: خیلی خوشحالم و خدا را شاکرم که علیرضا توانست دل مردم ایران را شاد کند.  هنگام کشتی فینال پسرم خیلی استرس داشتم و حتی نتواستم کشتی او را ببینم و فقط دعا می‌کردم.

وی ادامه داد: امیدوارم علیرضا در ادامه این مسیر بتواند مدال‌های خوبی برای کشور عزیزمان کسب کند.

پدر علیرضا مهمدی نیز در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: به او افتخار می‌کنم که دل مردم ایران را شاد کرد. این ورزشکاران همیشه باید حمایت شوند تا بیش از این مدال کسب کنند. علیرضا در اولین حضور خود در رقابت‌های جهانی مدال خوبی به دست آورد.

وی عنوان کرد: حس و حالم قابل وصف نیست و زمان کشتی او در فینال خیلی استرس داشتم ولی خوشحالم که تلاش‌هایش به نتیحه رسید. علیرضا کلاس سوم دبستان بود که وارد رشته کشتی شد. به او می‌گفتیم درس بخوان ولی اصرار داشت که در کنار درس به ورزش هم بپردازد که خوشبختانه شبانه روز تلاش کرد و تلاش هایش به ثمر نشست. اکنون نیز همه امید داریم که او صاحب مدال المپیک شود و افتخاری برای همه ایرانی‌ها باشد.

شهرزاده قریشوند مادر پویا دادمرز نیز گفت: خوشحالم که پویا به مدال رسید و امیدوارم این مسیر را به همین صورت موفق ادامه دهد. آرزو دارم همه ورزشکارانی که به مسابقات اعزام می‌شوند به مدال برسند و من فقط برای پویا دعا نمی‌کنم و برای همه ورزشکاران دعا می‌کنم.

وی بیان کرد: می‌دانستم که پویا در جهانی صربستان مدال می‌گیرد و رنگ مدالش برایم فرقی ندارد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار