پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

Thursday, 30 November , 2023

  • پنج‌شنبه / 28 سپتامبر 2023 / 15:44
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22218
  • خبرنگار : 104

پیگیری جذب مهارت‌آموزان عراقی در مراکز فنی و حرفه‌ای آبادان و خرمشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به توافق‌نامه همکاری مهارتی بین ایران و عراق، از پیگیری جذب مهارت‌آموزان عراقی در مراکز فنی و حرفه‌ای آبادان و خرمشهر خبر داد.

شهرام ملایی‌هزاروندی ، اظهار کرد: در راستای توسعه آموزش‌های فنی و مهارتی در کشور عراق به ویژه در استان‌های همجواری همچون بصره و العماره و طبق توافق بین ما و کشور عراق، نشست مشترکی با معاون امنیتی و انتظامی استانداری داشتیم. هدف از این نشست، برقراری ارتباط و فراهم‌سازی بستر انتقال تجربه‌ها و آموزش مهارتی است.

وی با اشاره به وجود امکانات خوابگاهی، رفاهی و آموزشی برای آموزش نیروهای جوان عراقی در خوزستان، ادامه داد: هدف این توافق، برقراری ارتباط مهارتی بین دو کشور از طریق تجهیز کارگاه‌های مهارتی عراق و آموزش مهارتی نیروهای جوان عراقی در مراکز فنی و حرفه‌ای آبادان و خرمشهر است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: علاوه بر اینکه امکانات رفاهی و خوابگاهی خوبی در مراکز فنی و حرفه‌ای آبادان و خرمشهر وجود دارد، مربیان و مدرسان این مراکز به زبان عربی نیز مسلط هستند. از طرف دیگر، عراق ظرفیت بسیار خوبی دارد و زمینه توسعه مهارتی در این کشور فراهم است.

ملایی هزاروندی با تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های آموزشی و مهارتی با کشورهای همسایه، افزود: در سطح مقامات عالی دو کشور در خصوص اعزام مربی، راه‌اندازی کارگاه‌های مهارتی و حضور کارآموزان در مراکز آموزشی، توافقاتی انجام شده است.

وی عنوان کرد: رویکرد جدید سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، برگزاری مسابقات مهارتی ویژه اتباع بیگانه است که در آینده‌ای نزدیک پیگیری خواهد شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار