پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

۵۰ روستای حومه غربی رامهرمز آب کشاورزی ندارند

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس گفت: حدود ۵۰ روستای حومه غربی رامهرمز در حال حاضر حتی یک قطره آب برای کشاورزی ندارد به دلیل این‌که روزانه ۲۵ هزار مترمکعب منابع آبی آن‌ها که چشمه‌ها هستند برای انتقال آب شرب به بخشی از اهواز قطع شده است.

به گزارش خوزآنلاین، اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس، اظهار کرد: در روستاهای بقعه‌ها و کهله‌ها قسمت عظیمی از زمین‌های کشاورزی که کشت شده بودند به درون رودخانه ریزش کرده و بیش از ۱۰ هزار هکتار زمین کشاورزی کشت شده نابود شد، این روستا به امکانات و ماشین‌آلات برای اصلاح مهندسی مسیر آب نیازمند است.

وی افزود: حدود ۵۰ روستای حومه غربی رامهرمز در حال حاضر حتی یک قطره آب برای کشاورزی ندارد به دلیل این‌که روزانه ۲۵ هزار مترمکعب منابع آبی آن‌ها که چشمه‌ها هستند برای انتقال آب شرب به بخشی از اهواز قطع شده است.

محمدیان با اشاره به اعتبار ۴۳ میلیارد تومانی اصلاح شبکه آب‌رسانی رامهرمز، عنوان کرد: حدود ۲۰ هزار مترمکعب آب در رامهرمز هدر می‌رود و در برخی خیابان‌ها حفره‌های عمیق ایجاد شده است، ۲ سال است که خط اصلی شبکه مادر رامهرمز در حال اجرا است اما روند اجرای آن بسیار کند است.

وی گفت: مردم نسبت به وضعیت آسفالت معابر در رامهرمز معترض هستند اما تا زمانی که مشکل آب و فاضلاب رامهرمز برطرف نشود حتی اگر بهترین آسفالت استفاده شود پس از مدتی نشست می‌کند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس گفت: مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی آب می‌تواند یک منبع ذخیره مناسب در شرایط اضطراری برای مردم باشد که تاکنون حدود ۱۰ هزار مترمکعب آن آبگیری شده است و می‌تواند آب بهداشتی و سالم را وارد مدار کند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار