پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • یکشنبه / 1 سپتامبر 2019 / 20:51
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 167
  • خبرنگار : 104

مساجد باید به عنوان سنگرهای فرهنگی در جامعه اسلامی حفظ و تقویت شوند.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تلاش می کنیم کانون های مساجد فعالیت های خود را به بهترین نحو انجام دهند، گفت: مساجد باید به عنوان سنگرهای فرهنگی در جامعه اسلامی حفظ و تقویت شوند.

به گزارش خوزآنلاین، حمید بحرینی یکشنبه اظهار داشت:چهار هزار رو ۴۰۰ نفر از دانش آموزان و جوانان شهرستانهای آبادان و خرمشهر در برنامه های متنوع فرهنگی و هنری طرح غنی سازی اوقات فراغت کانونهای فرهنگی مساجد شرکت کردند.

بحرینی به استقبال نوجوانان و جوانان مناطق روستایی خرمشهر و آبادان از طرح غنی سازی اوقات فراغت در تابستان امسال اشاره کرد و گفت:۵۷۰ عنوان برنامه با رویکرد اخلاق، نشاط و معنویت در زمینه آموزش قرآن ، نهج البلاغه، تئاتر و توانمندسازی مسئولان روابط عمومی کانوهای مساجد در زمینه سواد رسانه ای و عکاسی مقدماتی در مدت برگزاری این طرح اجرا شد.

بحرینی به برگزاری کلاس های آموزش سرود با همکاری حوزه هنری آبادان اشاره کرد و گفت:به منظور ایجاد روحیه نشاط میان اعضا و شرکت کنندگان در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت کانون های مساجد و گسترش فعالیت های اجتماعی و تفریحی اعضا کانون های مساجد می توانند یک روز در هفته با بلیت نیمه بها و یا رایگان فیلم های در حال اکران را در سینما مهر آبادان تماشا کنند.

وی به اهمیت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه های کاربردی و اثرگذار در این برهه از زمان با توجه به روحیه پرشور و انرژی نسل جوان، تخصصی کردن کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای توانمندسازی نوجوانان و جوانان است.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تلاش می کنیم کانون های مساجد فعالیت های خود را به بهترین نحو انجام دهند، گفت: مساجد باید به عنوان سنگرهای فرهنگی در جامعه اسلامی حفظ و تقویت شوند.

وی اظهار داشت:کانون های فرهنگی مساجد بهترین مکان ساماندهی کودکان و نوجوانان هستند و تلاش می شود با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان های آبادان و خرمشهر مشکلات کانون های فرهنگی مساجد بخصوص در روستاها برطرف شوند تا کودکان روستائی نیز از امکانات مناسب فرهنگی در مساجد بهره مند شوند.

بحرینی هدف از تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و جذب کودکان و نوجوانان برای حضور در مساجد عنوان کرد وافزود: برنامه هایی با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، پیوند میان مدرسه، مسجد وخانواده در این کانون‌ها دنبال می‌شود.

منطقه آزاد اروند با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ۲ شهرستان آبادان و خرمشهر را در برمی گیرد.

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار