پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

آماده سازی مسیر اهواز- چذابه برای تردد زائران اربعین حسینی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: مسیر اهواز تا مرز بین المللی چذابه برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی آماده می‌شود.

غلامعباس بهرامی نیا اظهارداشت: بخشی از مسیر بستان- چذابه به دلیل وقوع سیل در فروردین ماه امسال دچار خسارت فراوان شد که در مرحله آماده سازی است و پیش بینی می شود تا پایان شهریورماه عملیات خط کشی و نصب تابلو و علائم آن به پایان برسد.

وی افزود: جاده عبدالخان به بستان جزء محورهای اصلی و شریانی خوزستان نیست و عمده راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در محور اهواز-حمیدیه-سوسنگرد- بستان و مرز بین المللی چذابه صورت می گیرد که این محور از وضعیت خوبی برخوردار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اجرای سه پروژه در این مسیر، افزود: تا پیش از شروع اربعین حسینی این پروژه ها اجرایی و به بهره برداری خواهند رسید.

بهرامی نیا در خصوص خسارت‌های وارد شده ناشی از سیل به جاده در محور عبدالخان به بستان گفت: با توجه به حجم بالای خرابی های سیل در جاده‌های استان، کار بهسازی و ترمیم محورهای آسیب دیده اولویت بندی شده و در حال برنامه ریزی برای رفع مشکلات در مسیر ترانزیتی عبدالخان به بستان هستیم.

وی یادآور شد: در مسیرهایی که اداره کل راه و شهرسازی مشغول احداث جاده است بلافاصله پس از احداث، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در حوزه فعالیت خود اقدامات لازم را به انجام می‌رساند.

این عضو شورای ترافیک استان در خصوص ایجاد روشنایی در محورهای مواصلاتی بیان کرد: احداث روشنایی تابع استانداردهایی است که باید رعایت شود و با توجه به هزینه بالای انجام و نگهداری آن، باید شرایط محورها را سنجید تا در محورهایی که روشنایی ضرورت دارد اقدام به نسب تجیزات لازم شود.

پیش از این استاندار خوزستان از اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌ها و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در ۲ گذرگاه مرزی شلمچه و چذابه خبر داده بود و تاکید کرد: از این میزان اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال به شلمچه و ۳۰۰ میلیارد ریال به چذابه اختصاص داده شده است.

غلامرضا شریعتی در خصوص جاده چذابه بر تعریض و ایمن سازی آن تاکید و از پایان عملیات چهارخطه کردن این مسیر قبل از اربعین خبر داد.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار