دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • دوشنبه / 2 سپتامبر 2019 / 10:16
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 201
  • خبرنگار : 104

طرح پیشگیری از فساد تصویب شد

کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز گزارش کار دوساله ی خود را ارائه داد.

به گزارش خوزآنلاین،حجت الاسلام و المسلمین جاسم موسی پور در هفتادمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر اهواز، اظهار کرد:در زمینه جلوگیری از فساد، طرح پیشگیری از فساد و تعارض منافع بعد از کش و قوسهای فراوان در شورای پنجم تصویب شد و بر اساس آن هرگونه معامله با بستگان اعضای شورای شهر و مدیران ارشد شهردار وهمچنین هرگونه استخدام بستگان اعضای شورا در شهرداری به غیر از از روش آزمون فراگیر و انتصاب افراد بدون مدرک یا سابقه مرتبط نیز ممنوع شد که از افتخارات دوره پنجم شورا در جهت فساد ستیزی به شمار خواهد آمد. به گفته ی وی این طرح در فرآیند تایید فرمانداری است.

موسی پور گفت: با توجه به وضعیت موجود و هجمه‌هایی که دشمنان وارد می‌کنند توجه به فرهنگ و فعالیت در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

موسی پور گزارش داد: برخی امکانات ورزشی از جمله ۵۰ درصد زمین های چمن مصنوعی که شهرداری آنها را احداث نموده بود،از طریق مزایده و ۵۰ درصد دیگر را در اختیار مردم ، مساجد، مؤسسات و ورزشکاران قرار دادیم .همچنین این زمین ها که در سال های قبل متولی مشخصی نداشتند را با این اقدام ساماندهی و شناسنامه دار کردیم.

وی همچنین احداث یادمانهای شهدا را از دستاوردهای دوساله اول دوره شورای پنجم برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در اولین فرصت کلنگ یادمانهای کمپلو و گلستان نیز به زمین خواهد خورد. در زمینه هنری ساخت سه عدد پلاتو و سالن نمایش در کمسیون فرهنگی تصویب شد که تاکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

موسی پور گزارش داد:برای اولین بار کمیته بانوان در شورای پنجم تشکیل شد. ستاد استقبال از عید فطر و برگزاری مراسمات سنتی و ولایی همچون گرگیعان از تاکیدات و دستاوردهای ویژه کمسیون فرهنگی شورای پنجم به شمار می آید.

وی اظهار کرد: افتتاح سه سرای محله و فرهنگسرا در این دوره اتفاق افتاد که با استقبال شایان مردم در محلات مواجه شد.همچنین مقوله مسجد محوری جز سیاستهای مورد تاکید کمسیون بوده و خواهد بود.

موسی پور با بیان اینکه در بحث مبارزه با آسیب های اجتماعی نمی‌توان تمام کارها را بر دوش دولت گذاشت، گفت: یکی از معضلات در زمینه آسیب‌های اجتماعی در شهر اهواز کودکان کار هستند که با عقد قرارداد با چند مؤسسه فرهنگی در اهواز مقرر شد کودکان کار تحت پوشش خدمات بهداشتی، آموزشی و فرهنگی قرار گیرند.

به گزارش خوزانلاین،عضو شورای شهر اهواز همچنین یکی دیگر از کارهای انجام شده برای کودکان را ساماندهی خانه های بازی کودکان اشاره کرد و افزود: بر اساس طرح ساماندهی خانه‌های بازی که بدلیل عدم نظارت برفعالیت های آن به یک دغدغه برای خانواده‌ها تبدیل شده بود، شورا این مراکز را نیز ملزم به دریافت مجوز کرده است و اکنون ۳۱ خانه بازی در شهر اهواز دارای مجوز هستند.

وی گفت: در خصوص نامگذاری معابر و میادین شهر با هماهنگی بنیاد شهید و کارشناسان ادب و فرهنگ شورای نامگذاری شهرداری جلسات متعدد تشکیل شده است ؛در این رابطه در بعضی شهرهای کشور شاهد اقدامات مشکوک فرهنگی بودیم که قصد داشتند با حذف عناوینی چون “شهید” هویت فرهنگی مردم را سکولاریزه کنند که البته متاسفانه در اهواز هم مواردی مشاهده شده که قطعا سازمان زیباسازی شهرداری باید این خطاها را اصلاح کند شورا به دقت بر این امر نظارت دارد و خواهد داشت همچنین مدیریت شهری باید بدون تسامح با متعمدین و خاطیان برخورد کند.

عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: در حوزه فرهنگ بدون تردید کارهای زیادی وجود دارد و در کارهای انجام شده نیز ممکن است کاستی‌هایی باشد، اما ما این راه را آغاز کرده‌ایم و کاستی‌ها را نیز رفع خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار