پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

معارف ناب نهضت امام حسین(ع) از میان فرمایشات ایشان استخراج شود

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خوزستان با تاکید بر لزوم انتقال مطالب صحیح در عزاداری‌ها و رسالت مبلغان و سخنرانان در قبال تحریف‌ها، گفت: معارف ناب نهضت امام حسین(ع) باید از میان فرمایشات، گفت‌و‌گوها و مکاتبات و حتی رجزخوانی‌های ایشان در روز عاشورا استخراج و به نسل‌های جوان مننقل شود.
به گزارش خوزآنلاین، حجت الاسلام عبدالامیر رجب‌پور ، با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) اظهار کرد: بازگو کردن معارف اهل بیت(ع)، آنچه در مکتب امام حسین(ع) بوده و انتقال محتوای قیام ایشان از طریق عزداری، وسیله‌ای برای نزدیک شدن به معارف امام حسین(ع) است تا به آرمان‌های اصلی نهضت ایشان برسیم.
وی با اشاره به چگونگی برگزاری عزاداری‌ها افزود: عزاداری‌ها در کنار شور باید با شعور همراه باشند. معارف ناب نهضت امام حسین(ع) باید از میان فرمایشات، گفت‌و‌گوها و مکاتبات و حتی رجزخوانی‌های ایشان در روز عاشورا استخراج و به نسل‌های جوان مننقل شود تا رسالت اصلی خودمان که رساندن پیام امام حسین(ع) به بشریت است را به نحو احسن انجام دهیم.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خوزستان با تاکید بر لزوم انتقال مطالب صحیح در عزاداری‌ها و همچنین رسالت مبلغان و سخنرانان در قبال تحریف‌ها، گفت: قطعا اهل بیت(ع) رضایت ندارند برای رسیدن به یک هدف ولو مقدس از ابزار نامقدس استفاده شود بنابراین مطلوب نیست برای رسیدن به هدف از هر وسیله‌ای استفاده شود.
وی تصریح کرد: سخنرانان، مبلغان و مداحان ما به این موضوع واقف هستند اما همه ما باید بیشتر توجه کنیم.

 

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار